archive1 Gusht, 2020 - 20:31

ShowBiz

Aktori i njohur zbulon se ishte i prekur me Covid-19, dhuron plazmën e tij për të infektuarit

Aktori i “Breaking Bad”, Bryan Cranston, ka zbuluar që ka qenë i sëmurë me CoViD-19 dhe tani është shëruar, andaj edhe do të dhurojë plazmën e tij, që përmban antitrupa. Aktori bëri këto njoftime gjatë një videoje që postoi në Instagram dje. https://www.instagram.com/tv/CDReUi1pcDm/?igshid=11a693l5q62f2 64 vjeçari nuk tregoi se kur është...
Lajme

I vdes vëllau nga Covid-19, reagon Kryetari i Rahovecit

Kreu i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka reaguar pas vdekjes së vëllait të tij, Adem Latifit, si pasojë e virusit COVID-19, shkruan Express. Latifi thotë se është shumë e rëndë ndarja me vëllain, derisa ka thënë se Ademi ka qenë shtylla e familjes. Ai gjithashtu ka treguar se ceremonia...
Lajme

Vdes veprimtari i njohur i LDK-së

Ka ndërruar jetë veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Selman Shabani. Ka vdekur Selman Shabani, veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i këtij subjekti politik, Adem Salihaj. Njoftimi i plotë, pa ndërhyrje: Qenka ndarë nga ne edhe Selman Shabani, një lajm...
Lajme

Përplasen dy aeroplanë, ka të vdekur

Shtatë persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e përplasjes direkte të dy aeroplanëve të vegjël mbi Alaska. Sipas Fox News, aeroplanët u përplasën jo shumë larg nga aeroporti në Soldotna. Në mesin e të vdekurve është edhe ligjvënësi lokal republikan Gary Knopp. “Kjo është një tragjedi e tmerrshme për shumë...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7