archive1 Gusht, 2020 - 21:48

Lajme

Shqetësuese, Kosovarët nuk respektuan masat kundër Covid-19 për Bajram

Pavarësisht thirrjeve të shumta për respektimin e masave, qytetarët e Kosovës nuk po e bëjnë këtë. Shumë qytetarë në Gjakovë, Prizren e Mitrovicë Bajramin kishin vendosur ta festojnë pasdite. Në disa raste ka intervenuar policia duke arrestuar persona, e në disa JO. E për ndenjat e mbrëmshme ka folur edhe...
Lajme

Rritja e rasteve me Covid-19, Greqia ashpërson masat

Veshja e maskave është e detyrueshme në të gjitha hapësirat publike të mbyllura edhe përgjatë gjithë muajit gushtit, njoftoi qeveria greke duke prezantuar edhe masa të reja më të rrepta, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në të gjithë vendin. Zëvendësministri grek i Mbrojtjes Civile për Menaxhimin e...
ShowBiz

Modelja e njohur provokon keq: Tregon gjoksin e saj bombastik

Pas lehtësimit të masave kundër koronavirusit, Vildane Zeneli ka filluar që të jetë shumë aktive me videot e saj. Bukuroshja prishtinase është parë këto ditë kryesisht në shoqëri të modeles se njohur kosovare në Amerikë, Lorena Haliti. Por, krahas kësaj ajo ka vazhduar që të tregojë asetet e saj nëpër...
Lajme

Inspektorati dhe policia në aksion rigoroz nëpër gjithë Kosovën

Inspektorati dhe policia kanë nisur një aksion për të monitoruar zbatimin e masave anti-COVID nga personat fizik dhe juridik të vendosura nga qeveria e Kosovës. Aksioni do të zhvillohet në gjithë territorin e Kosovës. Vendet, lokalet, marketet, lokalet dhe gjithçka tjetër që nuk i zbaton masat, pritet të i vendoset...
Lajme

Edhe në Mal të zi rritje të rasteve me Covid-19

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) të Malit të Zi kanë përfunduar analizën PCR të 539 mostrave për koronavirusin e ri, ndër të cilat 86 rezultate ishin pozitive. Më së shumti raste me COVID-19 janë nga Podgorica 27 dhe Nikshiqi me 24. “Një vdekje është raportuar në Danilovgrad. Numri...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7