archive1 Gusht, 2020 - 23:57

Lajme

Vdes ish kryetari i KB Prishtina

Ish kryetari i KB Prishtinës dhe anëtarë i bordit ka ndërruar jetë sonte KB Prishtina me anë të një postimi që ka bërë në Facebook ka lajmëruar se njëri prej kontribuuesve më të mëdhenj në këtë klub ka nderuar jetë. Ky është postimi i Prishtinës. Të dashur qytetarë të Prishtinës...
FunInteresante

Ky komb evropian më së shumti e praktikon seksin

Mirëpo ne nuk bëjmë pjesë ndër ato shtete Britanikët theksojnë që bëjnë seks 12 herë në muaj – gjë që i vë në majë të Ligës evropiane të dashnorëve. Pas tyre janë gjermanët – 11, ndërsa pasojnë holandezët dhe belgjianët me 9 herë. Edhe pse veten e konsiderojnë të zjarrtë,...
Lajme

Derisa Policia po i mbyllë lokalet në tërë Kosovën, disa zyrtarë policorë po argëtohën në Gjakovë

Ndonëse Policia e Kosovës ka filluar një aksion për t’i monitoruar të gjithë ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit, duket se disa zyrtarë policorë në Gjakovë po argëtohen në një kafeteri në qendër të qytetit, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas sinjalizuesve zyrtarët policorë po vazhdojnë të jenë...
Lajme

Policia ndërpret ahengun në një nga shkollat e Prishtinës

Policia sonte ka ndërprenë një festë në shkollën “Gjin Gazulli” në Prishtinë. Kjo festë ishte surprizë dhe ishte organizuar për drejtoreshën e kësaj shkolle e cila ka dalë në pension dhe e ka ditëlindjen sot. Stafi i kësaj shkolle ishte mbledhur duke mos respektuar vendimin e qeverisë për të iu...
Lajme

Pandemia e Covid-19, OBSH-ja del me një paralajmërim të fortë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), të shtunën paralajmëroi se pandemia e koronavirusit do të jetë e gjatë, pas takimit të komitetit emergjent për të vlerësuar krizën gjashtë muaj pas shpalljes së pandemisë. Kreu i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se efektet e pandemisë do të jenë afatgjate. “Pandemia është krizë...
Lajme

30 vjeçari hidhet nga kati i 7, policia jep detajet

Një 30 vjeçar është hedhur këtë mbrëmje nga lartësia. Policia në informacionin zyrtar thotë se I riu me inicialet OH, 30 vjeçar, ka arritur t’i shpëtojë rënies nga lartësia dhe aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 01.08.2020, rreth orës 20:15, në Unazë të Re,...
Lajme

Policia në aksion edhe në këtë qytet, i mbyllin kafiteritë

Një numër i madh i policëve është parë rruëgve të Vushtrrisë të shtunën në orët e vona. Ata kishin dal me qëllim që të mbyllin të gjitha kafiteritë të cilat nuk kanë respektuar masat e vëna nga Qeveria e Kosovës, shkruan IndeksOnline. Sipas informatave,numri i madh I qytetarëve në lokale...
1 2 3 7
Page 1 of 7