Monthly Archives: Gusht, 2020

spot_imgspot_img

Vota që po na hakmerret!

Shkruan: Atdhe Gjoci Harresa që po na kushton edhe me jetë sot jo veç neve, por edhe brezave në ardhje, buron nga militantizmi, injoranca dhe...

ANALIZË: Epoka e naftës arabe është thuajse në perëndim

Bilancet e tyre nuk kuadrojnë më. Algjerisë i duhet që çmimi i naftës Brent, një standard ndërkombëtar për naftën, të rritet deri në 157...

Mashtrimi madh dhe dialogu me paterica!

Shkruan: Atdhe Gjoci Për të kuptuar të sotmen rreth dialogut me Serbinë dhe katrahurën politike duhet t’i kthehemi kronologjisë dy mijëvjeçare, në mënyrë që të...

Djalli po godet!

Shkruan: Atdhe Gjoci Sot ne jetojmë në një botë të mbushur me plot shqetësime, por edhe me premtime të mëdha për të ardhmen. Është një...