archiveKorrik 2020

Lajme

Rrufetë sonte japin shfaqje mahnitëse në qiellin e Prishtinës

Sot gjatë pjesës së parë të ditës në Kosovë mbretëroi mot i nxehtë me temperatura të larta. Ndërkohë gjatë pasdites pati reshje, e ku si zakonisht, pas temperaturave të nxehta, reshjet shoqërohen edhe me breshër. Gjatë motit të ligë që mbretëroi gjatë pasdites, Prishtina Weather shkruan në Facebook se gjatë...
Lajme

Ja kush janë transmetuesit kryesorë të Coronavirusit

Niveli i materialit gjenetik të koronavirusit, i zbuluar në hundët e fëmijëve nën pesë vjeç, është 10 deri 100 herë më i lartë se ai që gjendet tek fëmijët më të rritur dhe të rriturit, sipas një studimi amerikan. “Fëmijët e vegjël prandaj mund të jenë transmetuesit kryesorë të virusit...
Lajme

Vdekjet e dy ditëve të fundit nga Covidi, reagon Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar të gjitha familjet e personave që kanë vdekur nga koronavirusi. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas vdekjeve të dy ditëve të fundit, ku humbën jetën 31 persona nga koronavirusi. Përmes një shkrimi në profilin e saj zyrtar...
Lajme

Gjermania me një vendim të ri për kosovarët që kthehen atje

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka bërë të ditur për vendimet e reja që ka marrë shteti gjerman. Ambasada e Kosovës në Gjermani iu ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i kenë parasysh udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike...
Lajme

Shkon në 228 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19. Disa orë më pas, edhe një person tjetër ka vdekur në Kamenicë, duke e çuar në 228 numrin e të vdekurve. Gjithashtu...
1 2 3 4 185
Page 2 of 185