archive31 Korrik, 2020 - 23:53

InteresanteLajme

Gëzimi që i gëzoi katër gëzime për Bajram

Është ditë Bajrami, vetë e ka ditëlindjen, të njëjtën festë shënon edhe nëna e tij derisa ka edhe përvjetorin e martesës. Gjithë këto gëzime në të njëjtën ditë po i shënon dikush që edhe emrin e ka Gëzim. Të premten e 31 korrik ai e shënon me katër gëzime sepse...
Lajme

Testi doli negativ – infermierja vdes nga Covid-19

Një infermiere 43-vjeçare nga Spitali Shtetëror i Argjentinës në Buenos Aires ka vdekur nga koronavirusi, edhe pse para 24 orësh u deklarua e shëruar. Marina Mariangeli vdiq pasi mori dritën jeshile për të dalë nga spitali, ku kishte qëndruar për 20 ditët e fundit. Ajo u shtrua pasi filloi të...
Lajme

Era e fortë shkakton dëme të mëdha në këtë Komunë

Në orët e mbrëmjes të reshurat e shiut dhe era e fortë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në qytetin e Ferizajt dhe në fshatra përreth. Dëme më së shumti janë shkaktuar në objekte të banimit, pullaze të shtëpive, në stalla të kafshëve, në vetura dhe dëme në rrjetin e energjisë...
Lajme

Vdes nga Covid-19 zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë në Facebook. https://www.facebook.com/bashkim.perquku/posts/3241508655894989...
Lajme

Festa e Bajramit i bashkon shokët pas 36 vjetëve

Përkundër ndalesave, festë e madhe në familjen Lahu, ata festojnë bajramin, synetinë dhe takimin pas 36 vitesh. Festa në familjën Lahu ka filluar. Antarët e saj janë berë bashkë ,për të festuar në këte form festen e Kurban Bajramit Por, kanë edhe një motiv tjeter për të kremtuar. Tre djem...
1 2 3 8
Page 1 of 8