archive30 Korrik, 2020 - 23:59

Lajme

OBSH jep një paralajmërim për të rinjët që preken me Covid-19

Të rinjtë nuk janë të pathyeshëm përballë COVID-19 dhe duhet të marrin të njëjtat masa paraprake sikurse pjesa tjetër e popullatës, për të mbrojtur veten dhe të tjerët, bëri me dije sot Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus. “E kemi thënë dhe e përsërisim: të rinjtë mund të...
Lajme

Refuzonte përdorimin e maskës, infektohet me Coronavirus

Një ligjvënës republikan që refuzonte rregullisht të vishte maskën gjatë punimeve të Kongresit dhe kishte qenë edhe në Teksas me presidentin amerikan, Donald Trump, rezultoi pozitiv për koronavirusin, konfirmoi vetë ai. ”Louie Gohmert rezulton pozitiv”, raportoi ”Politico”, duke cituar burime të shumta. Gohmert më vonë konfirmoi se ai pati një...
Lajme

E tmerrshme çfarë u ndodh të burgosurve në këtë burg

Burgu i Tacumbu në kryeqytetin e Paraguait, është vend i ekstremeve. Në dukje institucioni mund të duket si parajsa e një gangsteri pasi ofron bare, dyqane ëmbëlsirash dhe shërbime cilësore lavanterie. Por këtu jo të gjithë të burgosurit marrin një krevat dhe ka që janë vrarë duke luftuar për një...
Lajme

Ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës ia kthen Bahtirit: Bleve 30 mijë kondoma me para të buxhetit komunal

Ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fehmi Ferati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i është kundërpërgjigjur kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtirit, duke thënë se ky fundit, bleu 30 mijë kondoma me para nga buxheti komunal. Tutje, Ferati tha se Bahtiri është kryetar...
1 2 3 7
Page 1 of 7