archive29 Korrik, 2020 - 02:04

Lajme

Qeveria merr vendim të ri për dasmat dhe ahengjet tjera familjare

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë një sërë vendimesh dhe ndalesash për shkak të rrezikut nga koronavirusi. Në një mbledhje virtuale, me kërkesë të kryeministrit është shqyrtuar dhe është miratuar vendimi për ndërmmarjen e masave me qëllim të parandalimit të përhapjes së Covid-19. Ndër të tjerash është ndaluar edhe...
Lajme

Elvis Naçi infektohet me koronavirus, ja kush e konfirmon këtë

Bamirësi Elvis Naçi ka rezultuar pozitiv në testin e korònavirusit. Këtë e ka zbuluar gazetari Elio Laze në një shkrim në Facebook ku i thotë të shkuara atij dhe cdo pjesëtari tjetër të familjes. Situata eshte frikesuese ne Shqiperi dhe dje u regjistuan 4 viktima nga koronavirusi. Postimin e publikuar...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e merkurë (më 29 korrik) në Kosovë: - Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e shtata për vitin 2020. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal-Rahovec, ora 10:00) - Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00) - Mbahet...
Lajme

Ky është orari i qarkullimit për të moshuarit dhe të sëmurët kronikë

Qeveria vendosi sonte një orar të veçantë të qarkullimit për të moshuarit. Po ashtu i njëjti vendim vlen edhe për personat me sëmundje kronike. “Qytetarët e moshuar (mbi moshën 65 vjeç) dhe qytetarët me sëmundje kronike (diabet, hipertension arterial dhe sëmundje zemre, sëmundje kronike të mushkërive, pacientët me sëmundje të...
1 5 6 7
Page 7 of 7