archive29 Korrik, 2020 - 21:08

Lajme

Lajm i mirë për mërgimtarët që hyjnë në Kosovë përmes kufijëve

Është nënshkruar marrëveshja për mbulimin e primit të sigurimit kufitar për bashkatdhetarët dhe të huajt që hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Financave, nëpërmjet një komunikate për media. “Sot, u bë nënshkrimi i marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet Ministrisë së Financave, Ministrisë...
Lajme

A do të falet namazi i Bajramit në Xhamia?

Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ramadan Shkodra, ka thënë se namazi i Kurban Bajramit do të falet në xhamia, por duke respektuar masat strikt, duke e vendosur e maskën, duke mbajtur distancën dhe duke mos pranuar më shumë se 50 persona brenda në xhami. Përkundër që masat e reja...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7