archive28 Korrik, 2020 - 14:45

Lajme

“Aeroporti mund të kthehet në spital”

Terminali i vjetër i Aeroportit ndërkombëtarë të Prishtinës mund të kthehet në qendër spitalore portative për t’i trajtuar të prekurit me Covid-19 në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në emisionin Ekonomia n’Fokus. Sipas tij, rritja e numrit të të infektuarve me covid-19, kërkon shtim...
Lajme

IKSHPK publikon një njoftim me rëndësi për qytetarët

Që nga marsi e deri më sot, në Kosovë janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësorë. Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më tani janë 7 mijë e 413 persona të prekur me koronavirus në vend, shkruan lajmi.net. Në mesin e tyre...
Lajme

Kur do të hapen çerdhet në Kosovë?

Pas disa javë pezullimi, qerdhet në vendin tonë pritet të hapen pas mbikqyrjes nga autoritetet komunale. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se në momentin që konfirmohet do ta shqyrtojnë. Sipas tij, çerdhet duhet të rihapen me protokole të caktuara. “Ende nuk ka vendim nga Qeveria, që na...
Lajme

Mjeku kosovar tregon se si dëmtohen mushkëritë nga koronavirusi

Radiologu në Spitalin Rajonal të Prizrenit, Sylejman Krasniqi tregon pamjet e mushkërive të pacientëve me pneumoni virale. Krasniqi më anë të një shkrimi në Facebook, thotë se virusi COVID-19 ekziston dhe se situata nuk është e mirë. “Për te gjithë ata që maskat i kane veç si dekorim, për ata...
Lajme

Masat e reja të Qeverisë, kthehen kosovarët nga pushimet

Në pikën kufitare në Vërmicë është shtuar fluksi i veturave që po dëshirojnë të hynë në Kosovë. Aty pritjet janë deri në 15 minuta, ndërsa kolona afër 70 metra, shkruan Gazeta Metro. Qeveria e Kosovës së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë pritet të marrë disa masa të reja në kuadër...
1 3 4 5 6 7
Page 5 of 7