archive28 Korrik, 2020 - 17:48

Lajme

Virologia që provoi e para vaksinën: Lajme të mira presim në vjeshtë

Kanë kaluar dy muaj që kur iu nënshtrua administrimit të vaksinës kundër koronavirusit dhe virologia Elisabbetta Groppelli, studiuese në St.George të Londrës, thonë se ndihet shumë mirë dhe nuk ka pasur “ asnjë efekt të rëndësishëm anësor”. “Disa prej nesh kanë pasur dhimbje në zonën e injeksionit, lodhje dhe temperaturë...
Biznes

Zhbllokohen llogaritë bankare të Telekomit

Llogaritë e Telekomit të Kosovës janë zhbllokuar. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se nga nesër llogaritë do t’i kthehen normalitetit. Kuçi ka thënë se pas shumë përpjekjeve, sot është arritur dakordimi për zhbllokimin e...
Lajme

Deputeti i VV’së tregon si u sulmua nga deputetët LDK’së

Deputeti i Vetëvendosjes, Gazmend Gjyshinca tha se pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme është sulmuar nga deputetët e LDK-së, Arben Gashi dhe Kujtim Shala. Ai tha se kjo ndodhi për shkak se ata nuk duruan argumentimin ndryshe. Gjyshinca tha se do ta paraqesin rastin që ka ndodhur, duke...
Lajme

Si nisi përplasja në mes të Shalës dhe Gjyshincës në komision?

Mbledhja e sotme e Komisionit për Punë të Jashtme u përcoll me ofendime të shumta në mes të deputetëve, raporton Gazeta Express. Kryetarja e Komisionit, Time Kadrijaj, ndërpreu mbledhjen pas përplasjes së deputetit Kujtim Shala me Gazmend Gjyshincën e LVV-së. “Dua të lidhem shkurt me profesorin akademikun e nderuar Kujtim...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7