archive27 Korrik, 2020 - 12:23

Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga IKShPK

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka publikuar një fotografi me mesazhin se cilave fjalë duhet besuar dhe cilave jo rreth koronavirusit. IKSHPK-ja ka reaguar duke thënë se fjalët “S’ka virus”, dhe “Shteti merr para për të vdekurit nga COVID-19”, nuk janë të vërteta...
Lajme

E godet policin me veturë

Është arrestuar një person në Babimofc të Obiliqit, i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën me targa të Serbisë e kishte goditë në dorë një zyrtar policor, i cili kishte qenë duke shkuar në punë. Si pasojë e goditjes me veturë, viktima ka pësuar lëndime dhe ka pranuar...
Lajme

Masat e reja kundër pandemisë, ky është lajmi fundit nga Hoti

Në orën 13:00, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të mbajë takim virtual me kryetarët e komunave, ka bërë të ditur Sazan Ibrahimi, drejtor ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës Temë e takimit pritet të jetë shqyrtimi i masave të reja për luftimin e pandemisë COVID-19. Ndërkohë, burime nga...
Lajme

Theret me thikë një person në Ferizaj, dërgohet në QKUK

Një person ka raportuar në Polici se pas mesnate është sulmuar me thikë nga një i dyshuar në Zllatar të Ferizajt, raporton Gazeta Sinjali. Siç njofton policia, viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. “Fsh. Zllatar,Ferizaj, 27.07.2020-00:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se është sulmuar fizikisht me mjet të...
BiznesLajme

Dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit

Në mungesë të kuorumit në mbledhjen e Komisionit për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim nuk është shqyrtuar Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, me raport amendamente të Komisionit funksional për Buxhet dhe Transfere....
Lajme

Rëndohet gjendja me Covid-19 në spitalin e Pejës, vdesin dy persona

Dy persona të prekur me COVID-19 kanë vdekur në 24 orëshin e fundit në Spitalin e Pejës. Aktualisht në këtë spital po trajtohen 77 pacientë me koronavirus. 32 prej tyre janë në oksigjenoterapi, shtatë pacientë janë në gjendje më të rëndë, kurse të tjerët në gjendje më stabile. “Në Spitalin...
Lajme

Cili lloj i maskës është më i miri kundër koronavirusit

A ka rëndësi se çfarë maske përdorni për t’u mbrojtur nga koronavirusi? Po. Llojet e ndryshme të maskave ofrojnë nivele të ndryshme të mbrojtjes. Nivelin më të lartë të mbrojtjes e ofrojnë maskat e tipit N95. Megjithatë, këto maska janë të shtrenjta, ka mungesë të tyre dhe nuk janë të...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5