archive27 Korrik, 2020 - 20:58

Lajme

43 pacientë të prekur me COVID-19 në gjendje kritike për jetën

Drejtoresha e Klinikës Infektive, në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Lendita Ajazaj Berisha, njoftoi sot se 43 pacientë të prekur më COVID-10 janë në gjendje kritike për jetën. Në një konferencë për media në Ministrinë e Shëndetësisë, ajo njoftoi se në klinikat e QKUK-së janë të shtrirë 224 pacientë...
Lajme

Ja kur do të dalin pagesat e dyta nga Pakoja Emergjente

Kryetari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është i bindur se brenda kësaj jave do të votohet rishikimi i buxhetit, që do t’i hapë rrugë ekzekutimit të pagesave nga Pakoja Emergjente. Ai ka inkurajuar qeverinë Hoti, që të bëjë më tepër për lehtësimin e jetës së qytetarëve të...
Lajme

Paralajmërohen masa të reja mbrojtëse nga dita e nesërme

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në konferencën për media, ka paralajmëruar se nga nesër do të ndërmarrim masa të reja mbrojtëse ndaj koronavirusit, bëhet fjalë për kufizime të lëvizjes, tubimeve dhe takimeve, shkruan Gazeta Metro. Sipas Zemajt bëhet fjalë për disa masa të cilat do të ndihmojnë luftën ndaj COVID-19...
Lajme

Isa Mustafa ka një apel të rëndësishëm për qytetarët

Postimi u plotë i tij: Miq të nderuar Më brengosi sot numri i të infektuarëve prej 276 me Covid-19. E përjetova keto ditë Covidin dhe e shoh për obligim të apeloj për kujdes maksimal. Eshtë një sëmundje atipike, që s’ka rregulla dhe standarde shërimi. Të heqim dorë nga ahengjet, dasmat...
Lajme

Ministri Abrashi: Rrugën nacionale Prishtinë – Mitrovicë do ta vazhdojmë deri në Jarinjë

Rrugën nacionale Prishtinë – Mitrovicë do ta vazhdojmë deri në Jarinjë – Mitrovica Sot Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, po qëndrojnë në Vushtrri për të inspektuar punimet në rrugën nacionale Prishtinë – Mitrovicë, raporton Gazeta Online Veriu.info. Kryeministri Hoti tha se rëndësia...
Lajme

Lejohet falja e Bajramit, BIK publikon rregullat

Bashkësia Islame e Kosovës, shkaku i situatës me pandeminë COVID-19, ka marrë disa vendime lidhur me festën e Kurban Bajramit. BIK-u, ka marrë vendim që namazi i saba hut nuk do të falet në xhami në ditën e Kurban Bajramit, falja e namazit të Kurban Bajramit do të bëhet në...
Lajme

Vdes nga COVID-19 baba i ish ministrit të Arsimit

Ish-ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyçi ka bërë të ditur se betejën me coronavirusin e ka humbur edhe babi i tij. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-ministri ka thënë se babai i tij ka vdekur në moshën 82 vjeçare. “Sot në ora 9:10 vdiq baba i jonë, Qerim Bytyqi, në moshën...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5