archive26 Korrik, 2020 - 11:30

Lajme

Vdes një 70-vjeçar në Gjilan, ishte i prekur me COVID-19

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë edhe një person si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për një person të moshës 70- vjeçare nga rajoni i Gjilanit. Lajmin për vdekjen e këtij personi e ka konfirmuar për Express, kreu i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. “Humb...
Lajme

Një grua dyshohet se infektoi 98 persona në një klub nate

Gruaja ishte pa simptome COVID-19, por dyshohet se infektoi 98 persona në një klub nate në Pragë. Numri i njerëzve pozitivë me coronavirus të cilët kanë lidhje me një klub nate në Pragë është rritur në 98, dhe në mesin e tyre janë futbollistë nga tre klube të mëdha të...
Lajme

Gjermania shënon zero viktima të koronavirusit për 24 orë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 305 raste të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 205,269, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express. Sidoqoftë, gjatë 24 orëve të kaluara nuk është raportuar...
Lajme

Rastet me koronavirus po rriten pothuajse në çdo vend

Shumë shtete, në mesin e tyre SHBA-ja, Spanja dhe Australia, kanë raportuar rritje rekorde të rasteve të konfirmuara me koronavirus javën që shkoi dhe të dhënat tregojnë që pandemia po rritet në secilin rajon të botës. Në Spanjë, rajoni i Katalonisë ka urdhëruar mbylljen e klubeve dhe kafeneve, ngase ka...
1 2 3 4
Page 4 of 4