archive26 Korrik, 2020 - 20:21

Lajme

Presidenti shkel vendimin e Qeverisë, s’bart maskë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po i vazhdon vizitat nëpër familje e qytete të ndryshme të vendit. Nga këto vizita, Thaçi po publikon edhe fotografi. Por ajo që bie sy në sy është se ai nuk po i respekton masat e Qeverisë, raporton Express. Pa dorëza e distancë fizike, presidenti...
Lajme

Vdesin një burrë dhe një grua nga koronavirusi në Vushtrri

Vdesin dy persona nga koronavirusi në Vushtrri. Një 65-vjeçar nga Vushtrria ka vdekur si pasojë e koronavirusit, ai ishte duke u trajtuar në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed”. Lajmin e kanë konfirmuar nga Spitali “Sheikh Zayed”, ku në përgjigjen e tyre thuhet se viktima kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese....
Lajme

Aksident te ‘Rruga B’ në Prishtinë

Një aksident mes dy veturave ka ndodhur te Rruga B në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur te semaforat, ku nuk pati të lënduar pos dëmeve materiale, raporton Korrespodenti. Sipas dëshmitarëve të rastit, shkaqet që çuan në këtë aksident ka qenë se njëra veturë ka tentuar të bëjë gjysmë rreth, teksa kjo...
1 2 3 4
Page 2 of 4