archive26 Korrik, 2020 - 23:09

Lajme

86 vjeçarja mposhtë coronavirusin pa shkuar fare në spital

Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur coronavirusin, shkruan reporteri.net. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi në rrjetin social Facebook. Preniqi ka shkruar se nëna e tij e ka mposhtur virusin duke u trajtuar në shtëpi. “Nëna ime 86 vjeçare...
Lajme

Kurban Bajrami falet në xhami (VIDEO)

Për dallim nga Fitër Bajrami që u fal pa xhematë, shkaku i Pandemisë. Për Kurban Bajram besimtarët myslimanë do të mund që këtë ritual, ta kryejnë nëpër xhami. Kështu u dakorduan Bashkësia Islame e Kosovës me qeveritarët. Megjithatë masat anti Covid-19, janë të obligueshme për t’u respektuar. https://youtu.be/SXkPBpJsXMQ...
Lajme

Pamje nga aksidenti në Komoran ku vdiq një person

Rreth orës 17:30 sot një person ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti mes një veture dhe një motoçiklete në rrugën Prishtinë-Pejë, përkatësisht në Komoran. Një sinjalizues ka dërguar video nga vendi i ngjarjes ku ka ndodhur aksidenti fatal. Në pamjet e siguruara shihet motoçikleta e rrëzuar në tokë...
1 2 3 4
Page 1 of 4