archive25 Korrik, 2020 - 11:21

Lajme

Hoti publikon një video ku u bëhet thirrje qytetarëve për kujdes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në publikoi sot një video-mesazh në të cilin bëhet thirrje për mbajtjen e maskës, si masë mbrojtjeje nga përhapja e virusit CoVID-19. Në këtë video marrin pjesë personalitete të ndryshme nga shëndetësia, politika, kultura, mediet etj. Të gjithë këta apelojnë për mbajtjen e maskës dhe...
Lajme

Arrestohen dy zyrtarë policorë, rrahën një të mitur

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy zyrtarë policorë për rrahjen e një 16-vjecari në Pejë, raporton Express. Përmes një komunikate drejtuar mediave, IPK’ja ka bëre me dije se ata janë arrestuar dje në orët e mbrëmjes. Arrestimi i tyre është bërë me dyshimin se të njëjtit...
ShowBiz

Arta Nitaj ju ofron disa poza sexy nga pushimet

Si shumica e madhe e estradës shqiptare, edhe Arta Nitaj ka filluar pushimet. Modelja e njohur si gjithmonë qëndron aktive në rrjete sociale, duke sjell imazhe atraktive për ndjekësit e saj. Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, bukuroshja brune është shfaqur atraktive në bikini, ndërsa thekson gjoksin e formësuar....
Lajme

Mbyllet QKMF-ja në këtë Komunë, shkak Coronavirusi

Qendra e Mjekësisë Familjare në Kijevë të Komunës së Malishevës, është mbyllur sot përkohësisht meqë disa punëtorë shëndetësorë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Kjo është bërë e ditur nga vetë kjo komunë, të cilët përmes një njoftimi për media njoftuar se rezultatet e punëtorëve shëndetësorë janë konfirmuar nga IKSHPK. Tutje...
Lajme

Tragjike, furgoni godet për vdekje një grua

Një grua e lindur në vitin 1946 ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, pasi është goditur nga një furgon në afërsi të stacionit të autobusëve në Prizren, raporton Gazeta Sinjali. Aksidenti që përfundoi me fatalitet ka ndodhur për shkak të moskujdesit të shoferit që drejtonte automjetin, vlerëson policia. Aksidentin e...
Lajme

Nga AAK-ja paralajmërojn prishje të koalicionit Qeverisës me LDK?

Kryeministri Avdullah Hoti, ka emëruar si Koordinator Shtetëror për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin, e kjo ka shkaktuar pakënaqësi të madhe tek AAK, pasi ky veprim i Hoti nuk ishte paralajmëruar për partnerët e koalicionit, shkruan Gazeta Metro. Ishte kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj i cili paralajmëroi kryeministrin Hoti se...
Lajme

Limaj paralajmëron përfshirjën e PDK-së në Qeveri

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë nëse nuk ka një unitet të brendshëm nacional. Ai shprehet i bindur se as një kryeministër e as një president i vetëm nuk e ka fuqinë ta nënshkruajë një marrëveshje përfundimtare. “Ende njerëzit...
Lajme

​Sot takohet komiteti për vlerësimin e situatës me koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot takohet me komitetin për koordinim dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus, transmeton Gazeta Metro. Zyra e kryeministrit, ka njoftuar se Avdullah Hoti do të merr pjesë në takimin e komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus. Takimi do të mbahet...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6