archive25 Korrik, 2020 - 17:58

Lajme

Alarmante: Vetëm edhe kaq shtretër kanë mbetur të lirë në spitalet e Kosovës për pacientët me COVID-19

Shteti ka dispozicion rreth 700 shtretër, ndërkohë që aktualisht në Qendrën Klinike Universitare dhe spitale të tjera regjionale, janë të shtrirë 570 shtretër. Në bazë të kësaj llogaritje janë vetëm 130 shtretër të lirë për pacientët me Covid-19. Kështu ka njoftuar kryeministri Avdullah Hoti, derisa ka theksuar se janë duke...
Lajme

Kosovari bën maskë me shkrimin “S’ka virus, bravo Lab”

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, që mbajtja e maskës të bëhet obligative ka irrituar shumë qytetarë. Madje, ka edhe nga ta që hodhën në dyshim ekzistimin e virusit Covid-19, shkruan Indeksonline. Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri në një protestë të estradës ka thënë publikisht “S’ka virus”. Shumë qytetarë e përkrahën,...
Lajme

Tragjedi e rëndë në Kamenicë: Burri vret gruan e tij 34 vjeçare

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Berivojë të Kamenicës, ku një burrë dyshohet se ka vrarë gruan e tij 34 vjeçare. Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. Krasniqi ka thënë se sipas informacioneve fillestare burri i moshës 42 vjeçare dyshohet se ka...
Lajme

Edhe 5 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar rezultatet me COVID-19 të 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Metro. 5 vdekje të reja, 237 raste të reja pozitive dhe 139 të shëruar janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 71 raste, komuna Gjakovë...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: 237 raste me Covid-19, janë nga këto komuna

139 TË SHËRUAR DHE 237 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 555 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 237 raste pozitive. Numri total i...
ShowBiz

Fejohet djali i Jakup Krasniqit

Djali i vetëm i kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, Altini është fejuar sot. Këtë e ka bërë të ditur vet ai me anë të një imazhi në “Facebook” ku ka uruar çiftin duke thënë se bashkë me gruan e tij, Sevdije Shala-Krasniqin, po kalojnë në ditët...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6