archive24 Korrik, 2020 - 15:56

Lajme

Lajm i keq për ata që nuk i kanë regjistruar veturat

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, ka pritur sot drejtorin ekzekutiv të Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, me të cilin ka diskutuar lidhur me mundësitë e bashkëpunimit ndërinstitucional. Siç thuhet në komunikatën për media, Mazreku e ka njoftuar ministrin Abrashi lidhur me disa çështje që bien në fushëveprimin e...
Lajme

Vdesin edhe 6 persona nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në gjashtë orët e fundit janë regjistruar gjashtë vdekje nga COVID-19, raporton Express. Me këto raste, numri i vdekjeve në vend që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 164, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese. “Numri total i...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: 213 raste të reja me Koronavirus, janë nga këto komuna

109 TË SHËRUAR DHE 213 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 494 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 213 raste pozitive. Numri total i...
Lajme

Këto janë kushtet që duhet të plotësoni për të hyrë në Gjermani

Njoftim lidhur me kushtet që duhet plotësuar personat që jetojnë në vendet jashtë BE-së për hyrje në Gjermani. Së fundmi, është publikuar një udhëzimi i Ministrisë së Brendshme gjermane lidhur me kushtet që duhet të plotësojnë personat nga vendet jashtë BE-së për të mundësuar hyrjen e tyre në Gjermani. Udhëtimi...
Lajme

“Hagia Sophia” hapet për lutjet e së premtes për herë të parë

Turmat janë mbledhur në Stamboll, pasi “Hagia Sophia” hapet për lutjet e së premtes për herë të parë prejse autoritetet turke vendosën se mund të shndërrohej në një xhami, shkruan BBC-ja. “Myslimanët janë të ngazëllyer, të gjithë duan të jenë në hapje”, tha guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya, të enjten....
Lajme

Nëse e shihni këtë person lajmëroni urgjentisht policinë

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё-dega Istog, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është: Arnit...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6