archive24 Korrik, 2020 - 20:57

Lajme

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK’ja

Posta e Kosovës njofton se ka marr konfirmimin se sot pasdite janë zhbllokuar xhirollogaritë bankare të Postës së Kosovës. Ky vendim erdhi pas takimeve që zyrtarët e lartë të Postës së Kosovës, Kryesuesi i Bordit të Përkohshëm, Mentor Arifaj, U.D. Kryeshefi Ekzekutiv, Salih Morina me U.D. Zyrtari Kryesor Financiar dhe...
Lajme

Prifti serb e quan ‘marrëzi’ transformimin e kishës në xhami

Mitropoliti i Malit të Zi dhe i Bregdetit Amfilohije ka kundërshtuar transformimin e Kishës së Shën Sofisë në Stamboll në një xhami. Mediat beogradase raportojnë se prifti serb e ka cilësuar marrëzi veprimin e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ndryshe, Xhamia e Madhe Ajasofja u hap sot me namazin...
Lajme

Kjo është xhamia me e bukur në Kosovë

Ka tashmë dy muaj që qytetarët po vazhdojnë të përballen me pandeminë Covid-19, bashkë me shumë biznese u mbyllën edhe institucionet fetare. Pavarësisht se nga e hëna ka nisur faza e dytë lehtësuese, të njëjtat shtëpi për besimtarët i kanë dyert e mbyllura, pa ndonjë datë të caktuar se kur...
Lajme

Jetonte në shator, bëhet me shtëpi invalid i luftës së UÇK’së!

Invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Selman Avdiu është bërë me shtëpi të re. Kjo është bërë e ditur nga këngëtari dhe pjesëtari i FSK-së, Asim Gashi. “Ende kemi njerez te vullnetit te mire. Faleminderit dy miqve te mi qe ndihmuan invalidin e luftës nga Shtrubullova e Drenasit, sot kemi...
Lajme

Vdes një fëmijë pasi u gjet e alivanosur në pishinë

Një nëntëvjeçare nga Ferizaj ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë. Pasditen e së enjtes, ajo u gjet në një pishinë të Komunës së Ferizajt, ndonëse nuk dihet saktë periudha e qëndrimit të saj në ujë. Zëdhënësi i Policisë së Ferizajt, Mehmedali Hajdini, tha për klanin...
Lajme

IKSHPK ju drejtohet qytetarëve pas konfirmimit të 213 rasteve me COVID-19 në Kosovë

Sot në Kosovë janë konfirmuar 213 raste pozitive me COVID-19, 109 të shëruar dhe 6 raste të vdekjes. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik edhe një herë ka apeluar te qytetarët që të respektojnë distancën fizike, të përdorin maskat, të dezinfektojnë dhe ajrosin lokalet, duke pamundësuar përhapjen eventuale të infeksionit dhe...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6