archive24 Korrik, 2020 - 22:15

Lajme

Osmani: Kryeminister, mos më quaj ‘e shkretë’

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë kohës sa mori fjalën në foltoren e Kuvendit e ndërpreu fjalimin duke i thënë kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, të mos e quaj “e shkretë”. Duket se kryeministri i Kosovës ka thënë diçka ku thuhej shprehja “E shkreta”. Kjo për shkak se...
Lajme

Përfundon seanca për dialogun Kosovë-Serbi

Pas tetë orë debatesh, ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku ka raportuar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. Hoti ka dhënë disa detaje lidhur me dialogun, ndërsa, deputetët e opozitës e kanë akuzuar për mos transparencë dhe shkelje të kushtetutës në rastin e emërimit të...
Lajme

Me dhjetëra gazetarë japin dorëheqje në këtë vend

Me dhjetëra gazetarë të portalit kryesor të pavarur në Hungari kanë dhënë dorëheqje për shkak të largimit të kryeredaktorit të tyre, me shqetësime se qeveria vazhdimisht e më shumë po i merr nën kontrollon mediat. Index.hu është portali më i lexuar në Hungari dhe një prej pak mediave të pavarura,...
Lajme

KEDS vjen me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Keqekollë – Hajkobillë (Kodi: 14016004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00 Vendet: Keqekollë, Prapashticë, Hajkobillë, Dabishevc dhe Mutivodë. Arsyeja: Pastrimi i trasesë. Ferizaj 1. Në TS 35/10kV Shtime do të...
Lajme

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur kritika për emërimin e Skënder Hysenit si koordinator shtetëror për dialogun. Ajo tha se me këtë veprim kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka shkelur Kushtetutën e vendit, derisa i ka thënë kryeministrit që të merr përgjegjësi dhe të mos fshihet prapa...
Lajme

Infermierët refuzojnë të punojnë në kohë pandemie

Drejtoria e Infermierisë ka paralajmëruar masa për ata infermierë që pa arsye i shmangen punës për çka janë të thirrur. Kujdesen shumë për shëndetin e tjerëve, pa qenë sigurte për vetën e tyre. Por në këtë betejë me pandeminë, stafi shëndetësorë kanë lënë parapa krahëve rrezikun që u kanoset nga...
1 2 3 6
Page 1 of 6