archive22 Korrik, 2020 - 10:01

Lajme

Familjarët insistojnë t’u bëhet autopsia të vdekurve nga COVID-19

Familjarët e personave të cilët kanë vdekur si pasojë e coronavirusit po insistojnë që tu bëhet autopsia të njëjtëve. Drejtori i përgjithshëm i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, në një intervistë për Ekonomia Online, ka sqaruar se për tu bërë autopsia të infektuarve që vdesin nga coronavirusi, duhet urdhëresë...
Lajme

Ky vend sërish shpall epideminë e Covid-19

Autoritetet e Malit të Zi e kanë shpallur sërish epideminë e koronavirusit në tërë territorin e vendit. Njoftimi është bërë nga ana e qeverisë malazeze.Më 2 qershor vendi i Ballkanit Perëndimor e kishte shpallur të përfunduar epideminë, mirëpo në javët e fundit, numri i personave të infektuar me koronavirusin e...
Lajme

Mbi 15 milionë të infektuar në botë me COVID-19

Është tejkaluar numri prej 15 milionë njerëzish të infektuar me coronavirus në botë, sipas Worldometers. Numri më i madh i personave të infektuar deri më tani janë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku janë regjistruar më shumë se katër milionë rastesh me COVID-19. Situata më e vështirë është në...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e merkurë (më 22 korrik) në Kosovë: VentureUP – Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit e UP-së organizon garën finale të grupit të dytë të Inkubatorit të StartUP Bizneseve. Ngjarja do të fillojë në ora 09:00, ndërkaq fjalimet dhe ceremoni e ndarjes së shpërblimeve...
1 5 6 7
Page 7 of 7