archive22 Korrik, 2020 - 18:54

Lajme

Ja kur do të fillojë tërheqja e parave nga Trusti

Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Nga ky...
Lajme

Çfarë mendon Presidenti Trump për përdorimin e maskave

Ndërsa numri i rasteve me koronavirus në Shtetet e Bashkuara vazhdon të rritet dhe anketat tregojnë se shumica e amerikanëve nuk e miraton mënyrën se si po e menaxhon ai pandeminë, Presidenti Donald Trump rifilloi të martën konferencat e shtypit për koronavirusin dhe shprehu mbështetjen më të fortë deri sot...
Lajme

Kapen 17 mijë teste false të Covid-19

Janë kapur gjithsej 17 mijë teste false për coronavirus, njoftoi sot Interpoli. Kjo u bë në një operacion të gjerë ndërkombëtar kundër kontrabandës së pijeve, ushqimit dhe produkteve mjekësore potencialisht të rrezikshme. Në operacionin e kryer nga Interpoli dhe Europoli në 77 vende midis dhjetorit 2019 dhe qershorit 2020, u...
Lajme

Covid-19 në Shqipëri – Shumë mostra por pak të infektuar

Tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë janë shënuar edhe 68 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përcjell Tch të mërkurën. Rastet pozitive kanë dalë nga 496 mostra të dyshuara. Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në...
Lajme

Vushtrri, sot më shumë të shëruar se sa të infektuar

Janë konfirmuar 241 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, e 9 nga to janë nga Vushtrria. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli, përmes një postimi në FB ka thënë se janë edhe 23 raste të shëruara. Ky është postimi i plotë i tij: Të dashur qytetarë...
Lajme

Mozzik: Komandant Luli, të pafsha sa më shpejt kryeministër

Mozzik ka ripostuar fotografinë krah Kadri Veselit, ndërsa shkruan fjalë të mëdha për të. Në atë postim, reperi thotë se mbështet çlirimtarët dhe se çdo luftëtar do të mbetet i nderuar gjithë jetën. Madje, ai në foton pranë Veselit shprehi dëshirën që sa më shpejt ta shohë atë kryeministër. “Me...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7