archive22 Korrik, 2020 - 21:47

Sporti

Drita u shpall kampione, Xherdan Shaqiri vjen me një urim special

Drita është shpallur edhe zyrtarisht kampione e Superligës së Kosovës pas barazimit të sotëm mes Gjilanit dhe Ballkanit në xhiron e parafundit. Gjilani dhe Ballkani barazuan me rezultatin 2:2. Është ky titulli i tretë në histori të Dritës, ndërsa i dyti në tri vitet e fundit. “Urime, simboli i forcës,...
Lajme

Ndërron jetë nga Covid 19 edhe një qytetar nga Kamenica

Edhe një qytetar nga Komuna e Kamenicës ka ndërruar jetë nga Covid 19. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati. Kastrati ka konfirmuar se ky është rasti i dytë që ka përfunduar me fatalitet nga kjo komunë gjatë ditës së sotme raporton Gazeta Blic. Postimi i plotë: Fatkeqësisht...
Lajme

Ali Ahmeti ftohet nga Gjykata Speciale

Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ahmeti konfirmoi se do t’i përgjigjet kësaj ftese. “Po, është e vërtetë. Më ka ftuar Specialja dhe do të shkoj”. Siç bën të ditur TV 21 në Maqedoninë e Veriut, ai është...
Lajme

IKSHPK vjen me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Brenda 24 orëve kanë ndodhur 6 vdekje të pacientëve me Covid 19, 32 pacientë në gjendje të rëndë. Gjatë së mërkurës është shënuar numër rekord i të infektuarve me Covid 19 brenda një ditë. Janë 241 persona që kanë rezultuar pozitiv me virusin Korona. Kështu konfirmohet në raportin e Institutit...
Lajme

Humb jetën një 70-vjeçar, u vetëaksidentua me traktor

Numri i aksidenteve në trafikun rrugor si pasojë e pakujdesisë vazhdon të jetë shqetësues. Burime të Indeksonline mësojnë se një person ka humbur jetën, i njëjti është vetëaksidentuar me traktor. Rasti ja ndodhur sot në fshatin Orllan të Podujevës, derisa viktima është rreth 70 vjeçar....
Lajme

Isa Mustafa shërohet nga koronavirusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shëruar nga COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Burime të afërta të Gazeta Metros brenda LDK’së, kanë konfirmuar se Mustafa është shëruar nga koronavirusi pas 12 dite që nga koha kur doli pozitiv. Gjendja e Mustafës është stabile dhe pa telashe tani, ai...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7