archive22 Korrik, 2020 - 23:59

Lajme

Kushtetuesja vendos ndaj ankesës së VV’së

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, kundër dënimit të njërit nga deputetët e saj, nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, për shkelje të rregullave të zgjedhjeve, sa ishte kandidat për deputet gjatë fushatës zgjedhore. Lëvizja Vetëvendosje, ishte ankuar në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së, por...
Biznes

Punëtorët e Telekomit mund të mbesin 7 muaj pa rroga

Çdo e hyrë e Telekomit të Kosovës që nga e marta do të kalojë në llogari të kompanisë “Z-Mobile”. Pas urdhrit për përmbarim, nga llogaritë e kësaj ndërmarrjeje janë tërhequr 3.2 milionë euro, që kanë qenë mjete që Qeveria ia ka dhënë Telekomit si ndihmë financiare gjatë pandemisë. Nëse nuk...
Lajme

Haradinaj: Futja e PDK’së në qeveri është e pashmangshme

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se futja e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicionin qeverisës është e pashmangshme. “Mendoj se është e pashmangshme futja e PDK’së në qeveri”, është shprehur Haradinaj. Kjo sepse, sipas Haradinajt, për të zgjedhur presidentin nevojitet kuorumi. “Zgjedhja e...
Lajme

Gëzim Kelmendi e sfidon Albin Kurtin: Pse po heshtë për xhaminë

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka folur pas protestës të organizuar kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Shumë liderë politikë u reshtuan pro ndërtimit të xhamisë, ndërsa Kelmendi e ka vërejtur një emër që mungon tek ata që reaguan. “Nuk e kisha besu që Hashim Thaçi, Kadri...
Lajme

Arianit Koci: Xhamia le të ndërtohet, ua kemi borxh besmitarëve

Koci thotë se larmia fetare për shqiptarët është pjesë e krenarisë tonë kombëtare. Ai tutje shton se xhamia duhet të ndërtohet pasi ua kemi borxh besimtarëve. Kujtojmë se avokati Arianit Koci i përket besimit të krishterë. Postimi i plotë i Kocit: Po, e përkrahi ndërtimin e Xhamisë së Madhe në...
1 2 3 7
Page 1 of 7