archive21 Korrik, 2020 - 23:53

Lajme

Kaos në Telekom, jep dorëheqje bordi i përkohshëm

Bordi i përkohshëm i Telekomit të Kosovës ka dhënë dorëheqje. Vendimi është marrë pasi përmbaruesi ka tërhequr nga xhirollogaria e kësaj ndërmarrje të gjitha mjetet që posedonte. “Na lejoni të ju njoftojmë se ne anëtarët e Bordit të Përkohshëm, e paraqesim dorëheqje tonë të parevokueshme”, thuhet ndër të tjera në...
Lajme

Organizatori i protestës kundër ndërtimit të xhamisë: T’i lëmë kishat e xhamiat se feja e shqiptarit është shqiptaria

Organizatori i protestës kundër ndërtimit të xhamisë në Prishtinë, Binak Gashi, në emisionin DebatPlus te Ermal Panduri, ka thënë se këtë protestë e kanë organizuar përshkak të mungesës së transparencës, transmeton Korrespodenti. Ai tha se askush në lagje nuk ka qenë i njoftuar se do të fillojë ndërtimi i xhamisë....
Lajme

Mot i nxehtë edhe në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik njofton se gjatë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell. Në pjesën veriore të Dukagjinit të enjten do të ketë mundësi për riga afatshkurta të shiut, ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e rrezeve të diellit. Vranësira të pakta pritet të ketë vetëm...
Shëndeti

Gjysma e pacientëve me Covid-19 shfaqin këto probleme

Lodhje ekstreme, të përziera, shtrëngim gjoksi, dhimbje të forta koke dhe dhimbje të gjymtyrëve janë ndër shqetësimet e përsëritura të përshkruara nga disa të sëmurë të COVID-19 për javë, dhe madje edhe muaj, pas diagnostikimit të tyre. Por përveç pasojave afatshkurta të sëmundjes, në shumë studime janë zbuluar edhe efekte...
Lajme

Vaksina Covid-19/ Britania firmos marrëveshjen për 90 milionë doza!

Qeveria britanike ka firmosur për 90 milionë doza të vaksinave më premtuese të koronavirusit që janë në zhvillim e sipër. Vaksinat që kërkojnë anglezët janë duke u testuar nga një aleancë mes kompanive farmaceutike BioNtech dhe Pfizer, si dhe firmës Valneva. Marrëveshja e re është përpos porosisë së bërë për...
1 2 3 6
Page 1 of 6