archive20 Korrik, 2020 - 23:52

Lajme

Rrahje mes dy grupeve tek Kafet e Vogla në Prishtinë

Një përleshje fizike ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në një nga pjesët më të frektuentuara të kryeqytetit të Kosovës. Dy grupe të njohura edhe nga Policia e Kosovës janë rrahur mes vete, tek vendi i njohur si Kafet e Vogla në Prishtinë. Mësohet se rrahja brutale ka ndodhur jashtë...
Lajme

Skënder Hyseni emërohet koordinator për dialogun me Serbinë!

Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike e Kosovës është emëruar koordinator shtetëror për dialogun me Serbinë, merr vesh Gazeta Objektiv nga burimet. Ai pritet të zyrtarizohet në këtë pozitë nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, i cili sot në një konferencë për media bëri të ditur se së shpejti do ta...
Lajme

Vdes avokati i njohur nga Mitrovica

Oda e Avokatëve të Kosovës humbi anëtarin e saj, avokatin Kapllan Baruti. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot, me datë 19.07.2020 në ora 16:00, në varrezat e muslimanëve në veri të Mitrovicës. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shpreh ngushllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të...
Lajme

Vdes nga Covid-19 doktori nga Vitia

Ka ndërruar jetë doktori Fadil Zuka nga Pozherani i Vitisë. Kështu kanë njoftuar të afërmit e tij. Tutje përveç që kishte një sëmundje të rëndë, Zuka ishte prekur edhe nga Covid-19, transmeton IndeksOnline. “Dr. Fadil Zuka i takonte gjeneratës së mjekëve që ishin të persekutuar nga regjimi serb dhe kishin...
1 2 3 4
Page 1 of 4