archive19 Korrik, 2020 - 10:44

Lajme

IKSHPK ka një apel të rëndësishëm për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) vazhdon të apelojë te qytetarët për respektimin e masave mbrojtëse, në mënyrë që të ndalet përhapja e mëtutjeshme e pandemisë Covid-19. IKSHPK-ja thekson rëndësinë e mbajtjes së distancës fizike dhe bartjen e maskave. Po ashtu një rëndësi të veçantë i jep edhe mbajtjes së...
Lajme

Mbyllet për qarkullim kjo rrugë e kryeqytetit

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në orën 18:00, do të jetë e mbyllur për qarkullim të trafikut rruga “Isa Boletini” në lagjen “Dardania”. Rruga e mbyllur përfshihet nga Termokosi në drejtim të KEDS-it. Në këtë kohë do të kryhen punimet në asfaltimin e kësaj...
Lajme

Vendbanimet e Kosovës që “nuk e njohin” Koronavirusin

Dy komuna të Kosovës nuk janë prekur fare nga Koronavirusi. Sipas të dhënave të deritashme nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), në Ranillug e Novobërdë nuk është regjistruar ende asnjë rast pozitiv me COVID-19. Përderisa në dy komuna nuk ka pasur asnjë të infektuar me COVID-19, janë...
Lajme

Këto janë komunat më të prekura nga Koronavirusi në Kosovë

Prishtina vazhdon të mbetet komuna me më së shumti qytetarë të infektuar dhe të vdekur nga Koronavirusi. Deri më tash në kryeqytet janë regjistruar 1 mijë 785 raste, prej të cilave, 634 janë shëruar dhe 1 mijë e 130 janë ende aktive. Pas Prishtinës renditet Vushtrria me gjithsej 434 raste...
1 2 3 4
Page 4 of 4