archive19 Korrik, 2020 - 14:28

Lajme

Ministri Zemaj jep lajmin e mirë rreth COVID-19, ka edhe një kërkesë me rëndësi për qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj njoftoi sot se masat e ndërmarra nga Qeveria e Republikës së Kosovës /Ministria e Shëndetësisë në menaxhimin e pandemisë Covid-19 kanë filluar të prodhojnë rezultate pozitive. “Ky është rezultat i kujdesit që keni manifestuar ditëve të fundit duke bartuar maska mbrojtëse, ruajtur distancën fizike, mbajtur...
Lajme

“Shkencëtarët kanë zbuluar çelësin e trajtimit të virusit”

Mjeku i njohur kardiokirurg, prof. Edvin Prifi jep një lajm të mirë. Ai thotë se shkencëtarët në Romë janë një hap drejt trajtimit të COVID-19. Sipas tij, shkencëtarët kanë zbuluar një proteinë që gjendet në qumështin e nënës dhe shkatërron ARN-në virale duke mos e lejuar kodin gjenetik të virusit...
Lajme

Digjet një shtallë bagëtish në Caravik të Klinës

Në fshatin Caravik të Klinës mëngjesi e së dielës është djegur një shtallë bagëtish. Dëshmitarët kanë thënë se dyshohet se shkaktar i zjarrëvënies ka qenë rryma, ndërsa janë shkaktuar dëme në vlerë rreth 20 mijë euro. Po ashtu, mësohet se zjarrëfikësit janë vonuar rreth dy orë, pasi që ka ndodhur...
Lajme

Gjendet i pagosur një person në Prishtinë

Një person është gjetur i plagosur me armë zjarri në rrugën “Asllan Pireva”, në Prishtinë. Rasti ka ndodhur dje pasdite, ku një person ka raportuar se te hyrja e Parkut kishte gjetur të shtrirë viktimën mashkull i cili ishte i plagosur me armë zjarri. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
1 2 3 4
Page 3 of 4