archive19 Korrik, 2020 - 18:26

ShowBiz

Majlinda Zeka çmend me foto nga plazhi

Majlinda Zeka është njëra nga modelet e cila shpesh bëhet pjesë e mediave rozë. Dhe shpesh herë në fokus, është jeta e saj private sidomos pjesa e lidhjes me reperin Majk pasi që dyshja kanë edhe një djal, Roanin. Majlinda, është aktive në rrjete sociale ku ndan postime të shumta...
Lajme

Shpend Ahmeti jep lajmin fantastik rreth trajtimit të COVID-19

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një status në Facebook, ka njoftuar për rezultat e fundit të testeve serologjike, shkruan Veriu.Info Ahmeti tha se rezultatet e këtyre testeve kanë treguar se pacientët e infektuar me virusin korona ka nivel të lartë të anti-trupave që e luftojnë virusin. Në këtë mënyrë,...
Lajme

Vjen një lajm i keq nga Wuhani lidhur me koronavirusin

Rreth 87% e rasteve me koronavirus në Wuhan të Kinës midis janarit dhe marsit mund të mos jenë bërë publike, sipas një studimi të botuar në revistën shkencore britanike ”Nature”. Studimi, i autorizuar nga një grup ekspertësh kinezë zbuloi se 53-87% të rasteve me Covid-19 para 8 marsit kishin paqartësi....
Lajme

Komuna që ishte vatër e Koronavirusit, edhe sot pas asnjë të infektuar

Edhe sot të gjitha rezultatet e testeve për COVID-19 të qytetarëve të Malishevës kanë rezultuar negative, duke e ruajtur stabilitetin e situatës me koronavirus në këtë komunë. Rezultatet e testeve për ditën e sotme janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunikimin zyrtar me Shtabin komunal...
Lajme

Daçiq thotë se Serbia e ka pezulluar fushatën për çnjohjen e Kosovës

Shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Dacic, ka deklaruar e është pezulluar fushata për çnjohjen e Kosovës. Në një prononcim për mediat serbe ai ka theksuar se Prishtina është zotuar të mos bëjë fushatë për njohje dhe anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare. Ndër të tjera në fjalën e tij...
Lajme

Vdes avokati kosovar Kapllan Baruti

Avokati Kapllan Baruti nga Mitrovica ka vdekur sot në moshën 78 vjeçare. Këtë e ka bërë të ditur Oda e Avokatëve të Kosovës. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot, me datë 19.07.2020 në ora 16:00, në varrezat e muslimanëve në veri të Mitrovicës. “Oda e Avokatëve të Kosovës,...
1 2 3 4
Page 2 of 4