archive19 Korrik, 2020 - 22:20

Lajme

BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

Bashkimi Evropian po negocion kontratat për furnizim me vaksinën antiCovid-19 me pesë prodhues, dhe ato janë Moderna, Sanofi, Johnson & Johnson, dhe kompanitë e bioteknologjisë Bionteh dhe Kurevak, transmetojnë mediat kroate. Bëhet fjalë për blerjen e përbashkët të paralajmëruar tashmë të vaksinave dhe ilaçeve, por tani me të dhëna specifike....
Lajme

Sindikata njofton se edhe një punëtor i KEK’ut vdiq nga COVID-19

Sindikata e KEK-ut ka njoftuar se një punëtor i kësaj kompanie ka vdekur si pasojë e Koronavirusit. “Të ndëruar kolegë ju njoftojmë se ndërrojë jetë Nuha Grajçevci (63 vjeçar) punëtorë i KEK -ut, i cili ishte prekur nga virusi COVID-19. Ngushëllime familjes, kolegëve, miqëve dhe të gjithë atyre që e...
Lajme

Italianët bëjnë zbulimin që do na rikthejë në normalitet: Ja çfarë e zhduk sipas tyre koronavirusin!

Koronavirusi deaktivizohet nga rrezet ultravjollcë sipas një studimi italian. Ky zbulimi mund të sjellë përfitime të mëdha për shkollat, për shëndetin dhe për aktivitetet tregtare, duke e rikthyer jetën e përditshme në normalitet. Mario Clerici, profesor i imunologjisë në Universitetin e Milanos dhe drejtor shkencor i fondacionit Don Gnocchi, ka...
ShowBiz

Arditi sjell këngën e tij më të re “Xhane”

Ardit Krasniqi, djali i këngëtarëve të mirënjohur të muzikës popullore, Besim Krasniqi e Kumrie Mustafa, ka sjellë projektin e tij më të ri “Xhane”. Kënga është punuar me tekst dhe muzikë nga Ghulo, orkestrimi nga Mario Bregu, ndërsa videoklipi është realizuar nga produksioni URBANGRAPHICS. Arditi kishte një sukses të jashtëzakonshëm...
Lajme

Shënohet edhe një vdekje nga CoVID-19, është nga ky qytet

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu njoftoi sot se ka humbur betejën me COVID-19 një qytetar nga kjo komunë. “Sot, humbi betejën me COVID-19, L.Q nga Ferizaj për të cilën i shpreh ngushëllime familjes dhe të afërmve. 🟢 Ndërkohë, pikërisht sot u arrit rekordi i ferizajasve të shëruar nga...
ShowBiz

Kjo është mosha e “Sunës” në jetën reale

Në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar seriali turk “Kampioni”, serial ky i cili ka marrë vëmendje të madhe të publikut. Njëra prej aktoreve që arriti të pëlqhehet shpejt me rolin e saj është Yildiz Çagri Atiksoy në rolin e ”Sunës” , shkruan rtv21.tv Por kush është ”Suna’ në...
Lajme

12 të plagosur nga të shtënat në Illinois të SHBA-së

Të paktën 12 persona u plagosën sot nga të shtënat në qytetin Peoria në shtetin amerikan të Illinois, thanë zyrtarët. Policia deklaron se të shtënat kanë ndodhur në mëngjes, si dhe se rreth 200 persona ishin mbledhur në vendin e ngjarjes në atë kohë, raporton Fox News. Asnjëri nga personat...
1 2 3 4
Page 1 of 4