archive18 Korrik, 2020 - 10:19

Lajme

Koronavirusi, merret një vendim obligativ për rastet e kontatit!

Rastet e kontaktit obligohen të furnizojnë familjarët e tyre me barna në QKUK Familjarët e personave pozitivë me COVID-19, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë të obliguar t’i furnizojnë me medikamente familjarët e tyre, për shkak se në këtë institucion mungojnë disa...
Lajme

Shtëpi, banesa, vetura e Letra me vlerë, kjo është pasuria e Haki Abazit e deklaruar në AKK

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar pasurinë e politikanëve të deklaruar në vitin 2019. Ish zëvendëskryeministri Haki Abazi, i cili në legjislaturën paraprake ishte deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, ka në pronësi disa banesa, shtëpi e vetura, shkruan gazeta Objektiv. Pasuria e tij e paluajtshme arrin vlerën mbi...
Lajme

E rëndë: E moshuara me COVID -19 ndërron jetë në ambulancë

Një e moshuar nga qyteti i Pogradecit ka ndërruar jetë teksa po transportohej me autoambulancë për në spital, ndërkohë që pak ditë më parë ishte konfirmuar pozitive me COVID-19. Mësohet se 88-vjeçarja ka pësuar arrest kardiak dhe ka ndërruar jetë në ambulance gjatë transportimit drejt “Spitalit Infektiv” pasi gjendja e...
Lajme

Krijohet kostumi anti-COVID, sigurohet mbrojtja e mjekëve 100%

Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë. Një nga shpikjet më të reja është kostumi antikoronavirus. Shkencëtarët meksikanë kanë arritur të krijojnë një veshje për personelin mjekësor që kujdeset për pacientët me Covid-19. Ky kostum...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Gjatë fundjavës në Kosovë, moti do të jetë më i ftohët dhe kohëpaskohe edhe me shi. Ditëve të para të javës së në vijim më shumë diell, temperaturat në rritje, transmeton Gazeta Metro. Turbullira me masa më të ftohta ajrore nga Atlantiku, sonte gjatë natës dhe nesër do të depërtojë...
Lajme

Kancelarja Merkel festoi datëlindjen në samitin e BE’së

Dje kancelarja gjermane festoi 66 vjetorin dhe përsëri kremtoi në samitin e BE që po mbahet në Bruksel. Udhëheqësja e vendit më të fuqishëm të BE’së u shfaq pesimiste kur mbërriti në takim me liderët e tjerë të BE’së, duke dyshuar nëse ata do të ishin në gjendje të kapërcejnë...
ShowBiz

10 filmat më të shikuar origjinalë nga Netflix!

Platforma Netflix ka publikuar listën e Top 10 Filmave më të Shikuar Origjinalë të platformës. Filmi “Extraction” është filmi më i shikuar origjinalë i krijuar nga Netflix, duke regjistruar 99 milionë shikime në katër javët e para të publikimit në këtë platformë. Netflix, që ka raportuar fitimet e tremujorit të...
1 5 6 7
Page 7 of 7