archive18 Korrik, 2020 - 12:53

Lajme

Hoti jep lajmin e madh: Presim t`i mobilizojmë 1.2 miliard euro fonde

Kryeministri Avdullah Hoti, tha se numri i të prekurve nga Koronavirusi në Kosovë ka filluar të bie, e që për këtë u zotua se ka pasur rritje të efiktivitetit të masave. Këto komente Hoti i bëri në debatin e organizuar nga Instituti Riinvest në kuadër të projektit ‘Përmirësimi i politikave...
Sporti

Skandaloze: Ish mesfushori i Kosovës Beogradi shtëpia ime

Ish-futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Suad Sahiti e ka cilësuar Beogradin si “shtëpinë e tij”. Anëtari i Wilsa Plock e ka dhënë një deklaratë interesante për mediumin polak “Pilkarskie Balkany”. Ai ka befasuar të gjithë me përgjigjen në pyetjet se cila është “shtëpia e tij”. “Beogradi është shtëpia ime. Unë...
Lajme

Ky është prokurori nga Gjilani që vdiq nga COVID-19

Ka ndërruar jetë prokurori Ismet Ukshini, duke u bërë viktima e 125-të e Koronavirusit. Lajmin për Insajderin e ka konfirmuar nënkryetari i komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli. “Po, Ismet Ukshini ka qenë prokuror në Prokurorinë Themelore në Gjilan. Ai ka ndërruar jetë sot në orët e mëngjesit”, ka thënë Ismajli...
Lajme

Policia apel prindërve: Kontrolloni fëmijët në rrjetet sociale, po qarkullon një lojë e rrezikshme që mund t’i çojë drejt vetëvrasjes

TIRANE-Policia e Shtetit u kërkon qytetarëve që të bëjnë kujdes duke mbrojtur fëmijët nga një lojë virtuale që po qarkullon me emrin “Jonathan Galindo” dhe që mund t’i çojë deri në shkaktimin e vetëvrasjes. Loja e re virtuale “Jonathan Galindo” vjen pas disa lojërave virtuale siç kanë qenë “Balena Blu”...
1 4 5 6 7
Page 6 of 7