archive18 Korrik, 2020 - 20:00

Lajme

Dalin pamjet e vrasjes së avokatit Ravik Gurra

Më shumë se një vit nga atentati ndaj avokatit Ravik Gurra, që tronditi Elbasanin, Top Channel, sjell për herë të parë pamjet ë ekzekutorit dhe makinës me të cilin ai u largua. Ndërkohë indiciet dhe disa prova se 50 vjeçari u vra nga krimi i organizuar, kanë bërë që dosja...
Lajme

Një foshnje tjetër konfirmohet pozitiv me Covid-19

Edhe një foshnje tjetër është konfirmuar me Covid-19 në Kosovë, numri i foshnjave të infektuara me koronavirus shkon në dy. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar drejtori i Klinikës së Neanologjisë, Xhevdet Gojnovci. Gojnovci ka siguruar se gjendja aktuale e foshnjës është stabile. Foshnja është pranuar me 16 korrik...
ShowBiz

Afrona provokon, tregon më shumë se që duhet nga pushimet

Çifti i njohur, Blero dhe Afrona aktualisht ndodhen për pushime. Të dy së bashku duket se po kalojnë ditë të mira krahë njëri-tjetrit, shkruan IndeksOnline. Megjithatë, është Afrona ajo e cila ka bërë paraqitjen e radhës në bikini duke treguar asetet e saj. E shfaqur pa grim, Afrona duket si...
Lajme

Mbi 50 puntorë në një fabrikë tekstili të prekur me Covid-19

Në kompaninë e tekstilit “Moda” nga Shën Nikolla në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 53 të punësuar të infektuar me koronavirus. Sot në adresë të kompanisë kanë arritur rezultatet e testimeve që të hënën u janë bërë punëtorëve. 80% e rasteve nuk kanë simptoma, prandaj edhe numri është aq i madh....
Lajme

Zemaj flet për tubimin e pritjes për presidentin Thaçi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj edhe një herë ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, dhe vendimet e Qeverisë së Kosovës për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Madje, këtë thirrje e pati edhe për bartësit e institucioneve, pasi sipas tij çdo tubim që tejkalon rekomandimet do të...
Lajme

Vdes edhe një 46 vjeçar në Gjilan nga COVID-19

Vetëm sot kanë vdekur tre qytetarë të Gjilanit të prekur me COVID-19. I fundit është një 46 vjeçar, i cili ishte i shtrirë në spitalin e qytetit. Gjilani ka përjetuar sot një nga ditët më të rënda që kur ka filluar sëmundja Covid, meqë sapo është njoftuar për viktimën e...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7