archive18 Korrik, 2020 - 23:57

Lajme

Vdes veprimtari i LDK-së

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se ka vdekur Isuf Kurmehaj, veprimtar i LDK-së. Zemaj ka thënë se i ndjeri ishte aktivist e veprimtar i LDK-së, luftëtar i palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi. “Me dhimbje dhe pikëllim mora lajmin për vdekjen tënde Isuf. Ishe i dashur e...
Lajme

E diela shpallet ditë zie në këtë Komunë të Kosovës

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri ka shpallur ditë zie të dielën në këtë komunë në nder të tre pacientëve që vdiqën sot nga COVID-19. Haziri përmes një njoftimi në Facebook, u ka shprehur ngushëllime familjeve që humbën të afërmit e tyre, ndërkohë që ka thënë se Gjilani nuk është i...
Interesante

Harroi maskën në makinë, ministren e zë paniku – VIDEO

Ministrja e Francës për Industrinë, Agnès Pannier-Runacher është shfaqur e panikosur pasi harroi maskën në makinë në një takim. Ajo shkoi në Paris për Festën Kombëtare ose siç quhet ndryshe Dita e Bastijës. Në momentin që ajo del nga makina, kujtohet që duhet të kishte edhe maskën me vete. Ajo...
Lajme

Pieter Feith komenton propozim-aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit

Ish-shefi i zyrës civile ndërkombëtare në Kosovë Pieter Feith i ka duartrokitur gatishmërisë së presidentit Hashim Thaçi për t’iu përgjigjur Gjykatës Speciale sepse në këtë mënyrë sipas tij Kosova mund ta lirojë vetën nga akuzat për çfarëdo që mund të ketë ndodhur gjatë luftës. Feith në një intervistë për RTK’në...
1 2 3 7
Page 1 of 7