archive17 Korrik, 2020 - 09:45

Lajme

Në këtë ditë rinis testimi i kandidatëve pêr patentshofer

Që nga marsi, asnjë kandidat që kishte aplikuar për marrjen e patentshoferit nuk ka mundur të hynte në provim teorik dhe praktik, për shkak të përhapjes së koronavirusit në Kosovë, shkruan IndeksOnline. Mirëpo, që nga e hëna ata do të kenë mundësi që të përfundojnë procesin që kishin nisur më...
Lajme

Lladrovci: Unë kurrë nuk e kam bërë Vetëvendosjen hesap

Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiza Lladrovci, ka thënë Qeveria Kurti e ka rrëzuar veten me shkarkimin e Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme. “Unë kurrë nuk e kam bërë LVV-në hesap. Ju e dini kur është themeluar Qeveria Kurti unë kam...
Lajme

IKSHPK ka një apel për qytetarët

IKSHPK vlerëson se çdo shkelje e rregullave nga kushdo do të konsiderohet rrezikim i shëndetit dhe jetës së të tjerëve. “Nuk ka të drejtë askush të rrezikojë jetën e të afërmve të tyre, të moshuarve dhe personave me sëmundje kronike për shkak të pakujdesit dhe mos zbatimit të rekomandimeve”, thueht...
Lajme

2 706 raste aktive me Koronavirus në Kosovë

Që nga 13 marsi kur edhe u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, janë shënuar 5.369 raste me këtë virus, ndërsa janë testuar 29.546 persona. Kanë humbur jetën 118 persona, 2.545 persona janë shëruar, ndërsa aktive janë 2.706 raste. “Numri total i rasteve pozitive është 5.369 raste nga...
Shkencë

Studimi: Popullsia e botës do të bjerë pas 44 vjetësh

Popullsia e botës do të arrijë kulmin pas 44 vjetësh duke mbërritur në gati 9.7 miliardë e më pas do të nisë të zvogëlohet përsëri. Shkencëtarët hartues të këtij studimi pretendojnë madje se Nigeria do të ketë më shumë njerëz se Kina. Pas vitit 2064, numri i përgjithshëm i popullatës...
1 4 5 6
Page 6 of 6