archive17 Korrik, 2020 - 18:22

Lajme

Labinot Tahiri tregon se a ka dalë pozitiv me Covid-19

Ish-deputeti Labinot Tahiri është lajmëruar nga plazhi në një paraqitje direkte në Facebook. Këngëtari ka thënë se nuk është testuar asnjëherë për Covid 19 dhe as nuk është i infektuar. “Sikur ta kisha bërë testin dhe të isha pozitiv, do t’ju tregoja” Labi ka akuzuar një medium kosovar se ka...
Lajme

Preket nga koronavirusi edhe doktori i njohur kosovar

Doktori i njohur nga Ferizaj, Avdi Tahiri është infektuar me Covid-19. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook. “Sapo morra konfirmimin nga IKSHPKsë pas një jave të testimit kam rezulltuar pozitiv në Covid19 .Andaj edhe ditëve në vazhdim do jem i izoluar. Aktualisht ndihem mirë...
Biznes

Mësohet se kur mund të tërhiqni paratë nga trusti

Pritet të kalojë një periudhë disa javore para se në Kuvendin e Kosovës të hidhet në votim Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, i cili vetëm të mërkurën e kësaj jave ka dalë në konsultim publik. Në qoftë se ky projektligj kalon në Kuvend, do të ketë përfitime dhe lehtësira për bizneset...
Lajme

Lajm i mire: 95 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi sot për 103 raste të reja si dhe për 6 të vdekur si pasojë e Koronavirusit. Xhevat Jakupi nga IKSHKP tha se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 459 teste. Sipas tij numri total i të vdekurve ka shkuar në 124 ndërsa...
Lajme

6 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi sot për 103 raste të reja si dhe për 6 të vdekur si pasojë e Koronavirusit. Xhevat Jakupi nga IKSHKP tha se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 459 teste. Sipas tij numri total i të vdekurve ka shkuar në 124 ndërsa...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6