archive16 Korrik, 2020 - 20:17

Lajme

Aksident i rëndë, humb jetën një 36-vjeçar

Pasditen e sotme një 36-vjeçar ka ndërruar jetë në Shkodër pas një aksidenti të rëndë. Raportohet se rreth orës 19:00, në lagjen “Liria”, Shkodër, motorcikleta me drejtues shtetasin E. L. 36 vjeç, banues në lagjen Qemal Stafa, Shkodër, është përplasur me mjetin Audi, me drejtues shtetasin A. M, 50 vjeç,...
Lajme

Sektori i Gastronomisë vjen me një paralajmërim

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, ka reaguar edhe njëherë ndaj Qeverisë duke thënë se sektori i gastronomisë është para falimentimit si shkak i situatës me Covid-19, shkruan Gazeta Metro. Me anë të një njoftimi për media Shoqata e Gastronomeve të Kosovës ka kërkuar nga Qeveria që ta kthejë kokën nga...
Lajme

“Virusi s’ka këmbë, por përdor budallallëkun ton”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot pas inspektimit të investimeve në Ujësjellësin e Bovillës, e ka nisur fjalimin e tij duke këshilluar të gjithë qytetarët që të mbajnë maskat. “Po e filloj me maskat dhe për t’ju kujtuar të gjithëve që maska të vendoset në ambiente të mbyllura për të...
Sporti

Konfirmohet klubi i ri i Milot Rashicës

B Leipzig pritet të jetë destinacioni i ardhshëm i Milot Rashiës. Milot Rashica është duke kaluar ditët e tij të fundit te Werder Bremen pasi këtë verë do të largohet nga bardhëjeshilët të cilët ende nuk kanë rënë dakort me asnjë klub për shitjen e talentit kosovar. Por, në një...
1 2 3 4 5 9
Page 3 of 9