archive16 Korrik, 2020 - 22:14

Lajme

Thaçi përfundon intervistim në Speciale – Ja deklarata e tij

Presidenti Hashim Thaçi ka konfirmuar se ka përfunduar intervistimin në Dhomat e Specializuara pas katër ditësh. Ai tha se përkundër faktit që ka zgjatur dëshmia e tij, kanë pasur seanca produktive. “Tani i mbetet prokurorit dhe gjykatësit që të vlerësoj me paanshmëri dëshminë time. Unë nuk kam bërë asnjë lloj...
Lajme

Lladrovci krahason veten me Presidentin Trump

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, e ka krahasuar veten me Presidentin e ShBA-së, Donald Trump. I ftuar në emisionin Rubikon në Klan Kosova, ai deklaroi se tani në vendin tonë po dalin shifra më të larta me njerëz të infektuar me Covid-19 pasi që ka më shumë mostra,...
Lajme

Haxhiu: PDK do të bëhet pjesë e Qeverisë Hoti

Gazetari dhe publicisti Baton Haxhiu ka thënë se PDK do të bëhet pjesë e Qeverisë Hoti, shkruan Gazeta Metro. Kështu deklaroi ai sot në “Pressing”, ku dha tre arsye pse do të ndodhë një gjë e tillë. “Natyrisht që PDK do të hyjë në Qeveri, për shumë arsye, arsyeja e...
Lajme

Përfundon takimi Hoti-Vuçiq, Kryeministri tregon çka u bisedua

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se është shënuar progres në kuadër të dialogut të zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Hoti përmendi dy tema që janë diskutuar gjatë bisedimeve: çështja e të pagjeturve dhe zhvillimi ekonomik. “Ka qenë takim i vështirë. Qëndrimin tonë e kam prezantu...
Lajme

Përfundon intervistimi i Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka përfunduar intevistimin nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë. Ai ishte duke u intervistuar që nga ora 14:00, për të katërtën ditë radhazi, shkruan Indeksonline. Burime të Indeksonline brenda Gjykatës Speciale bëjnë me dije se nuk do të ketë më intervistim të presidentit...
Shëndeti

Zbulohet një simptomë e re e Covid-19

Gjersa skuqjet e lëkurës tashmë konsideohen si simptoma të lidhura me CoViD-19, mjekët në Spanjë tani janë duke raportuar që në disa raste po zhvillohen edhe skuqje brenda gojës. Sipas një dermatologu amerikan, nuk është e çuditshme që këto skuqje, që klinikisht njihen me termin enantemë, po paraqiten tek pacientët...
1 2 3 4 9
Page 2 of 9