archive15 Korrik, 2020 - 22:16

Lajme

“Vala e dytë e koronavirusit është e pashmangshme”

Vala e dytë e epidemisë së Covid-19 është e pashmangshme, deklaroi sot eurokomisarja për shëndetësi, Stella Kiriakidis dhe shtoi se me rëndësi është që karantinës së dytë t’i qasemi me më shumë maturi. KE-ja prezantoi masa afatshkurta për përforcim të gatishmërisë së sistemeve shëndetësore evropiane për valë të dytë të...
Shëndeti

COVID-19: Mjekët vijnë me një paralajmërim të ri

Ende ngelen të paqarta pasojat afatgjate që koronavirusi mund të shkaktojë në organizëm. Informacionet e fundit nga disa mjekë me përvojë në Itali, ngritën shqetësime se pasojat nga pandemia mund të jenë shumë herë më të mëdha sesa ç’u mendua në fillim. Mjekë dhe pacientë nga një prej qyteteve më...
Sporti

Skuadra angleze ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin

Skuadra angleze ka gati 22 milionë euro për Muriqin. Vedat Muriqi mbetet në radarin e WBA. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, po kompleton një sezon të jashtëzakonshëm te Fenerbahce, me 15 gola të shënuara në 31 ndeshje në të gjitha garat. Forma e mirë e djaloshit nga Prizreni, ka bërë...
Sporti

Arsenal – Liverpool, formacionet zyrtare

Arsenal dhe Liverpool do të luajnë në ndeshjen e xhiros së 36-të të Premierligës. Skuadra e Artetas duhet të fitoj në mënyrë që të mbaj gjallë shpresat për Europa League. Në anën tjetër Liverpooli e ka të kryer gjithçka në Premierligë dhe luan vetëm për statistika. Këto janë formacionet zyrtare:...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8