archive15 Korrik, 2020 - 23:59

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e enjte (më 16 korrik) në Kosovë: Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq takohen në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi (16:00 Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mbanë mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan...
Lajme

Një tjetër deputet i LDK-së preket me Covid-19

Edhe një deputet i Kuvendit të Kosovës ka konfirmuar se është infektuar me virusin COVID-19. Shkumbin Gashi, deputeti i LDK-së tha se nga e hëna është vetizoluar me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi. Deputeti tha se pasi që ka rezultuar pozitiv, po vazhdon të qëndrojë në vetizolim...
ShowBiz

Gruaja e Medës merr vëmendjen me fustanin e shkurtër

Këngëtari Meda ndër vite ka qenë ndër emrat e dashur për publikun shqiptar. Duke qenë i tillë ai rreth vetes ka mbledhur fansa të cilët e përcjellin edhe në rrjete sociale dhe duan të dinë edhe lidhur me përditshmërinë e tij. Meda me ndjekësit ndan imazhe të ndryshme në rrjete...
Lajme

Mësoni sa është përqindja e votave që i mori Ziadin Sela

Deri më tani, janë numëruar 13 për qind e votave në Maqedoninë e Veriut, shkruan Gazeta Blic. Nga këto vota të numëruara, nga partitë shqiptare, është duke prirë BDI me 12 për qind. Në vendin e dytë nga partitë shqiptare, është radhitur koalicioni ASH- Alternativa e udhëhequr nga Ziadin Sela,...
Lajme

Vritet një person, dyshohet se është goditur me sende të forta

Mbrëmjen e sotme është vrarë në rrethana misterioze një i ri i komunitetit rom në Gjirokastër. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Zinxhira”. Gjergji Hasan Ajmasi 32 vjeç është dërguar i pajetë në Spitalin Rajonal. Mjekët kirurgë kanë konstatuar shenja në ballë çka mund të ketë qenë edhe plaga...
1 2 3 8
Page 1 of 8