archive14 Korrik, 2020 - 09:19

Lajme

Pasanikët po ikin nga coronavirusi, po futen nën tokë – apartamenti më i lirë në bunker kushton një milion dollarë

Apartamenti më i lirë në bunkerin luksoz nëntokësor që garanton pesë vite mbijetesë, pas një shpërthimi të mundshëm socio-ekonomik në botë pas COVID-19, kushton hiq më pak se një milion dollarë, derisa variantet edhe më luksoze kushtojnë tri herë më shtrenjtë. Çmimi i mirëmbajtjes së apartamentit në bunkerin nëntokësor kushton...
Lajme

Përkeqësohet situata me përmbytjet në Kinë

Shirat e rrëkeshëm dhe përmbytjet në Kinë vazhdojnë të shkatërrojnë banesat e të mbjella e të zhvendosin miliona banorë nga shtëpitë e tyre. Vetëm lumi i Jancesë akumuloi në një muaj nivelin më të lartë mesatar të reshjeve që nga viti 1961, duke rezultuar në vërshime që deri tani u...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për të martën: Vazhdimi i seancës për raportim të Kryeministrit dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Prezantohet raporti “Dekada e sigurisë 2010-2019”. Marrin pjesë ministrat Arban Abrashi e Agim Veliu, drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj...
Tech

A e keni vërejtur ndryshimin më të fundit në instagram?

Tani rrjeti social, Instagram ka aktivizuar mundësinë që të zgjidhni se cili koment nën postimin tuaj, dëshiron të figurojë si i pari. Risia e fundit ju lejon të vendosni tre komente që ju pëlqejnë më shumë në krye të një postimi dhe të inkurajoni në këtë mënyrë komente pozitive, shkruan...
1 4 5 6
Page 6 of 6