archive14 Korrik, 2020 - 14:22

Lajme

Edhe një i vdekur nga Covid-19

A.L. (64 vjeçar) nga Cernica e Gjilanit, ka vdekur pasi ishte konfirmuar pozitiv me COVID-19, ka njoftuar Komuna e Gjilanit. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ngushëlluar familjen e të infektuarit që vdiq sot. “Me keqardhje e mora lajmin për ndarjen nga jeta të A.L. Ngushëllime familjes dhe...
Lajme

Goditet rëndë ekonomia kosovare nga vala e dytë e Pandemisë

Aleanca Kosovare e Bizneseve shpreh shqetësimet e veta bashkërisht me komunitetin e biznesit për pasojat e valës së parë të Pandemisë dhe goditjet e serishme të valës së dytë që nuk po i dallon sektorët as strukturat ekonomike dhe politike nga Pandemia COVID 19.Vala e parë e pandemisë që filloj...
Lajme

Ky vend ndalon fluturimet për në Prishtinë

Austria ka zgjeruar listën e shteteve të cilave ua ka ndaluar transportin ajror. Sot është marrë vendimi, që të ndalohen fluturimet në të gjitha shtetet e Ballkanit Përëndimor. Në dekretin e nënshkruar nga Ministria e Shëndetësisë në Austri është vendosur që nga tetë shtete ku ndaloheshin fluturimet, të zgjerohet lista...
Lajme

Krasniqi-deputetit të VV’së: Ty as lepuri nuk të tutet

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar pas fjalimit të deputetit të Vetëvendosjes, Salih Zyba. Krasniqi duke iu drejtuar Zybës tha se atij as lepri s’i tutet. “O Salih Syba, ty as lepri s’të tutet, je shumë i parëndësishëm dhe i parëndësishëm për të shpenzu kohë. Fjalimin që e the...
Lajme

Policia ‘ruan’ pacientët me koronavirus nga familjarët

Autoritetet e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës kanë marrë masa për të pamundësuar qasjen e famljarëve të personave të sëmurë nga COVID-19, si dhe individëve tjerë të paautorizuar, në klinikat ku këta të fundit po trajtohen. Pavarësisht që familjarëve të personave me koronavirus, sëmundje kjo që shkaktohet nga COVID-19,...
Lajme

OBSH: Shumë shtete kanë marrë drejtimin e gabuar

Pandemia e koronavirusit do të përkeqësohet “shumë e më shumë”, po qe se qeveritë dështojnë të ndërmarrin vendime të prera, ka paralajmëruar Organizata Botërore e Shëndetësisë. Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka thënë se “shumë shtete kanë marrë drejtim të gabuar”. Virusi po përhapet në vendet në...
Shëndeti

Ky frut veror ndihmon në forcimin e sistemit tuaj imunitar

Pjeshka, ky frut i lëngshëm veror me plot shije, ka shumë përfitime shëndetësore, njofton Insajderi. Fruti përmban shumë ujë, kështu që shtimi i tij në dietën tuaj mund t’ju mbajë të hidratuar – sepse pjeshka përmban 88% ujë. Ajo që dallon pjeshkën është përmbajtja e saj ushqyese. Pjeshkat janë të...
Lajme

Vazhdon përhapja e coronavirusit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar 187 raste pozitiv me COVID-19 tw hënën Ishte dita e parë pas disa ditëve rresht ku raportoheshin mbi 200 raste me coronavirus. Por, shifra 187 të infektuar brenda 24 orëve mbetët shumë e lartë. Pas vendimeve të Qeverisë së Kosovës, sot ka filluar...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6