archive14 Korrik, 2020 - 18:06

Lajme

Ahmeti: Kemi marrë leje për importimin e testeve

Shpend Ahmeti përmes rrjetit social Facebook, ka thënën se më në fund e kemi marrë lejen për importimin e testeve, gjë e cila na është pamundësuar që nga muaji mars, njofton Insajderi. Ahmeti më pas ka thënë se këtij vendimi i është bashkuar edhe vendimi i ministrit Zemaj për të...
Lajme

PDK thotë se s’ka ftesë për Kadri Veselin për intervistim në Hagë

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli nuk do të intervistohet në Prokurorinë Special në Hagë pas publikimit të aktakuzës nga Prokurori Special i Dhomave të Specializuara kundër tij dhe presidentit Hashim Thaçi. Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyçi i tha Gazetës Express se kryetari Kadri Veseli nuk ka pranuar ftesë tjetër për...
Lajme

Kryetari i Vushtrrisë shpërndanë maska falas për qyetarët

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, sot i është bashkuar të rinjëve të KVRL'së në Vushtrri pë të shperndarë maska falas për qytetarët, raporton Korrespodenti. Ai këtë njoftim e ka bërë përmes një postimi në faqën e tij në facebook: I jam bashkuar sot Dritës dhe ekipit të rinjve të KVRL...
Lajme

Vdes edhe një person nga koronavirusi

Një person ka vdekur nga koronavirusi në veri të Mitrovicës. Lajmin e ka bërë të ditur, drejtori i Qendrës Shëndetësore në Mitrovicën e Veriut, Dr.Zlatan Elek. “93 pacientë aktualisht janë duke u trajtuar në Qendrën Spitalore Klinike në Mitrovicën e Veriut, nga të cilët 11 janë në Qendrën Triage, 67...
Lajme

Policia e Kosovës ka një porosi për qytetarët

Teksa numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 5 mijë e 118 dhe qeveria tanimë e ka bërë obligative mbajtjen e maskave, Policia e Kosovës i ka porositur ata që të ‘sigurohen’. Nga sot, qytetarët që nuk i respektojnë masat e reja të qeverisë do të...
Lajme

“Nëse vazhdojmë kështu virusi ka me na mbytë të gjithëve”

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka folur rreth menaxhimit të pandemisë, por ka përmendur edhe sukseset e ministrit Uran Ismaili. Haxhiu i ka ftuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për unitet në menaxhimin e pandemisë. “Nëse vazhdojmë kështu virusi ka me na mbytë të gjithëve”, ka thënë Haxhiu në një replikë...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6