archive14 Korrik, 2020 - 19:23

Lajme

Nuk i mjaftojn dy ditë, Specialja do intervistoj dhe nesër Thaçin

Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk i kanë mjaftuar dy ditë për të përfunduar intervistën me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. IndeksOnline ka mësuar se intervista do të vazhdojë sërish nesër dhe nuk dihet se sa do të zgjatë. Rikujtojmë se deri tani Thaçi u është...
Lajme

Përfundon intervista maratonike e Thaçit në Hagë, zgjati kaq orë !!

Ka përfunduar intervistimi i presidentit Hashim Thaçi për të dytën ditën radhazi nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Hagë. Thaçi pak minuta më parë është larguar nga objekti i Speciales pa u deklaruar për media, shkruan Indeksonline. Gjashtë orë dje dhe gjashtë orë të tjera sot Thaçi është intervistuar...
Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Situata meteorologjike mbi vendi tonë do të mbetet stabile edhe gjatë ditës së mërkurë, kurse të enjten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësira të pakta të mërkurën parashihen kryesisht për gjatë relievit malor, por edhe në lartësitë mesatare parashihen vranësira të shpërndara. Të enjten parashihet...
Lajme

Situata me koronavirusin keq e më keq

OBSH’ja parashikon që pandemia e koronavirusit do të përkeqësohet nëse qeveritë nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes. 1 milionë të infektuar u regjistruan në botë vetëm javën e kaluar, me shumicën e rasteve në Brazil dhe SHBA. Koronavirusi i ri që po pushton botën prej fundit...
Lajme

Kuçi kritikon Qeverinë për mënyrën e menaxhimit të pandeminë

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka kritikuar qeverinë Hoti për mënyrën e menaxhimit të Pandemisë, duke thënë se qeveria aktuale, njëjtë sikur e kaluara, po dështon në përballjen me COVID-19. “Qytetarët e vendit janë subjekte të vetëdijshme dhe jo qenie të nënshtrueshme. Në vend se të kërcënojmë, stigmatizojmë e dënojmë...
Lajme

Në këtë datë të muajit korrik është Kurban Bajrami

Besimtarët myslimanë më 31 Korrik do të festojnë Kurban Bajramin. Këtë vit kjo festë do të jetë shumë më ndryshe. Përpos limiteve në Mekë, ky vend që vizitohet për shkak të Qabes dhe jetës e veprës së Profetit Muhamed në Mekë dhe Medine. Ka pasur pretendime se vizitat familjare gjatë...
Lajme

OBSH shprehet e gatshme të ndihmojë Kosovën për Covid-19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot përfaqësuesit e Zyrës Regjionale të OBSh-s, udhëhequr nga dr. Ardita Tahirukaj dhe përfaqësuesen e Zyrës së OBSh-së për Kosovë, dr. Isme Humolli me të cilat diskutoi për vazhdimin dhe thellimin e bashkëpunimit për menaxhimin e COVID-19. Përfaqësuesit e OBSh-së shprehen gatishmërinë për të...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6