archive14 Korrik, 2020 - 20:59

Lajme

Avokatët tregojnë sa mund të zgjasë intervistimi i Thaçit

Thaçi të hënën u intervistua për afro gjashtë orë, juristët tregojnë së çka ka mundur të pyetet. Me flamur të UÇK-së, por me më pak njerëz u prit edhe të martën. Kështu, presidenti Hashim Thaçi hyri në Zyrën e Prokurorit të Specializuar për tu marr në pyetje. Këtu për gjashtë...
Lajme

1188 raste aktive në këtë Komunë

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus në vend. Nga kjo komunë kanë dhënë detaje për situatën aktuale. “Kemi 1188 qytetarë me Covid-19 aktiv në Komunën e Prishtinës derisa kemi arritur në 420 të shëruar”, thonë për RTV21 nga kjo komunë. Në...
Lajme

Ferizaji model për respektimin e masave kundër Covid-19

Amir Rexhepi, asambleist në komunën e Ferizajt, ka bërë të ditur se në këtë komunë po respektohen masat kundër Covid-19. Ai tha se në kafiteritë në Ferizaj, qytetarët po mbanin maska dhe po respektohej distanca. Po ashtu edhe në tavolina kishte dezinfektues. Njoftimi: Ferizaj, model i respektimit te masava! Sot,...
Fun

Lopa hyn në Stacionin e Policisë

Një lopë ka hyrë në një Stacion të Policisë. Pamjet e CCTV kapën momentin kur lopa po kalonte nëpër dyert automatike të stacionit të Queensland. Një zyrtar tha se kjo është një komedi për komunitetin, pasi që video u bë virale. Ata thanë që kanë pasur shumë qenë, por kurrë...
Lajme

Kaq persona të vdekur sot nga Covid-19

Sot gjatë ditës u raportua për dy viktima nga koronavirusi në Kosovë, një 64 vjeçar nga komuna e Gjilanit dhe një 77 vjeçare nga komuna e Pejës, ndërsa pas dite u raportua edhe për një të vdekur tjetër nga komuna e Drenasit. Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka...
LajmeShowBiz

Duda Balje ‘godet’, pozon duke e bërë shqiponjën me duar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje përveç se një femër e zonja është edhe mjaft e bukur dhe elegante. Duda i kushton rëndësi të madhe paraqitjes së jashtme, prandaj shpesh është e komentuar edhe në mediat rozë, shkruan Indeksonline. Deputetja 42 vjeçare është nënë e tre fëmijëve, një vajzë...
Shëndeti

COVID-19 dhe pasojat e papritura tek 30 vjeçarët

Ekspertët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vënë re COVID-19 po shkakton goditje në tru tek të rriturit në të 30-at dhe 40-at që nuk janë shumë të sëmurë prej infeksionit. Sipas ekspertëve, dita ditës po mblidhen shumë të dhëna që sugjerojnë se COVID-19 shkakton mpiksje gjaku në mënyra...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6