archive13 Korrik, 2020 - 09:49

Lajme

Specialja deklarohet për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më parë. Gazeta Sinjali ka pyetur në Zyrën e Prokurorit të Specializuar nëse Thaçi mund...
Lajme

Këto janë masat që paralajmëroi Kryeministri Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, të dielën është takuar me Komitetin për Menaxhim të COVID-19 dhe Këshillin e Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim është folur për masat e reja që do të ndërmarrë Qeveria e Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit. Hoti njoftoi se masat shtesë do të jenë më...
Lajme

Nga dy testet për Covid-19, njëri del pozitiv

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-së, të dielën kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna e Malishevës, prej të cilëve njëri ka rezultuar pozitiv dhe tjetri negativ. Me rastin e ri, numri i personave aktivë me COVID-19 në Komunën e Malishevës është 11. Që nga...
Lajme

Ja nga cilat komuna janë rastet e fundit me koronavirus

Janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë.IKSHPK njofton se sot janë testuar 493 mostra nga të cilat 216 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Lipjan 14 raste, komuna Podujevë...
ShowBiz

Georgina Rodriguez e tepron me këtë video

Georgina Rodriguez vazhdon të mahnitë ndjekësit e saj në “Instagram”, të cilët janë të shumtë në numër. Partnerja e Cristiano Ronados, së fundmi ka postuar një video në profilin e saj zyrtar, ku shihet nën ritmin e një muzike dhe njëkohësisht ndjek ritmin me lëvizje të të pasmeve të saj,...
1 3 4 5
Page 5 of 5