archive13 Korrik, 2020 - 23:54

Lajme

103 të shëruar sonte nga Covid-19 në Kosovë

Këtë të hënë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njoftoi për 103 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Kështu numri i atyre që e fituan betejën me Covid-19 ka shkuar në 2.370. “Sot më 13 korrik 2020, janë shëruar 103 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më...
Lajme

Gjashtë të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se 6 persona kanë ndërruar jetë në Kosovë pasi janë infektuar me Covid-19. Numri total i të vdekur ka shkuar në 108. “Numri total i rasteve pozitive është 5.118 raste nga 28.640 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me...
Lajme

187 raste të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga Koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë, bëhet e ditur në bazë të statistikave të publikuara sonte nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP). Numri i përgjithshëm i të vdekurve në vend ka arritur në 108 ,bëhet e ditur në raport. IKSHP-ja njofton...
Lajme

Humb jetën nga Covid-19 anëtari i parlamentit të këtij vendi

Ligjvënësi iranian Issa Jafari ndërroi jetë për shkak të Covid-19. Lajmin e konfimruan njoftuan mediat shtetërore ditën e sotme (13 korrik). Jafari, i cili përfaqësonte qytetet Bahar dhe Kabudarahang në parlament, ishte shtruar në kujdesin intensiv në një spital në Teheran që prej të mërkurës (8 korrik). Issa Jafari është...
1 2 3 5
Page 1 of 5