archive12 Korrik, 2020 - 21:39

Lajme

21 vjeçarja me probleme mendore dhunohet seksualisht

E sëmura mentale keqtrajtohet sekualisht. Fjala është për një 21 vjecare e cila ka probleme të shëndetit mendor, e për të cilën u raportua se u sulmua seksualisht para disa ditësh. Të dyshuar nuk ka, e vet ajo nuk di as cka i ka ndodhur. Kronika më poshtë ju sjell...
Lajme

Sekretari për Financa nga LDK rezulton pozitiv me Covid-19

Sekretari për Financa i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku, sipas burimeve të gazetës Objektiv ka rezultuar pozitiv me virusin CoVID-19. Zharku nuk është zyrtari i vetëm i kësaj partie i prekur me këtë virus. Ditë më parë edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës...
Lajme

Del një teori e re – Ja si u krijua koronavirusi

Që nga dalja në pah e virusit korona e deri më tani, shumë teori kanë qarkulluar se si u krijua kjo sëmundje. Kronika në vazhdim na njeh me disa prej tyre si dhe çfarë thonë edhe epidemiologët kosovarë lidhur me këtë gjë. Sipas ekspertëve, virusi nuk u krijua nga mikrobiologët...
Lajme

“Barteni maskën, kjo situatë do të ndryshojë për të mirë”

Mjeku neuropsikiatër Afrim Blyta u ka bërë thirrje qytetarëve që të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të tjerëve duke mbajtur maskën dhe distancën fizike. Nëpërmjet një video-mesazhi, profesori i Fakultetit të Mjekësisë thotë se mbrojtja nga Covid-19 është e domosdoshme. “Jemi kapur peng nga pushtetarët e papërgjegjshëm të udhëhequr...
Lajme

Ky do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Java fillon me mot të freskët dhe kryesisht me diell. Nga mesi i javës më nxehtë. Në fundjavë rënie e temperaturave dhe mundësi për shi. 13.07 – Mot i mirë, kryesisht me diell. Në mbrëmje vransira kalimtare. 14.07 – Në mëngjes më ftohtë. Ditën më ngrohtë, kryesisht me diell. Kohë...
Lajme

Kush është 93 vjeçari kosovar që u shërua nga CoVID-19 ?

Një 93 vjeçar nga Kosova e ka sfiduar koronavirusin dhe është shëruar plotësisht. Familjarë të tij konfirmuan sot përmes rrjeteve sociale se Ramadan Rafuna, 93 vjecar, e ka kaluar me sukses infeksionin nga CoVID-19. Sipas familjarëve, 93 vjeçari ka porositur të gjithë qytetarët e Kosovës të tregojnë kujdes për shëndetin...
Lajme

Hoti: Ndalohen të gjitha ritet fetare deri në një rishikim tjetër

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19 dhe Këshillit Kombëtar të Sigurisë, ka mbajtur një konferencë për media. Hoti ka thënë se me rritjen e numrit të rasteve me Covid-19 gjendja është rënduar shumë. “Në bazë të shifrave gjendja po rendohet dhe...
Lajme

Myftiu i Kosovës kundërshton mbylljen e xhamive

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava tha sot se kundërshton propozimin e mundshëm për mbylljen e xhamive shkaku i përhapjes së kosonavirusit. Tërnava tha se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos lejohen të falen më shumë se 50 persona, të mbajnë distancën fizike, të marrin me vete...
1 2 3 4
Page 2 of 4