archive11 Korrik, 2020 - 08:57

Lajme

Grenell i reagon Bidenit pas deklaratës për dialogun Kosovë – Serbi

I dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pas deklaratës së kandidatit për president të SHBA-së, Joe Biden ku kishte thënë se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë njohjen reciproke, por duke ruajtur sovranitetin dhe integritetin territorial të dy shteteve. Grenell thotë se Biden kishte...
Lajme

60 pjesëtarë të Policisë së Kosovës të infektuar me CoVID-19

Virusi CoVID-19 ka prekur një numër të madh të zyrtarëve të ministrive dhe institucioneve të ndryshme në Kosovë. Të infektuar me virus ka edhe zyrtarë të Policisë së Kosovës. Zyrtarë nga Zyra për Informim e Policisë së Kosovës thanë për gazetën Objektiv se momentalisht janë 60 zyrtarë policorë pozitiv me...
Lajme

“Osmani po sillet si diktatore duke i fyer deputetët e Kuvendit”

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini, ka reaguar pas incidentit në Kuvendin e Kosovës. Gjini tha se disa deputetë kanë mungesë edukate. Por, sipas tij nga kjo mungesë nuk përjashtohet as kryetarja Vjosa Osmani. Kreu i Gjakovës tha se Osmani po sillet si diktatore duke i fyer deputetët e Kuvendit. “Se...
Lajme

Vullnetarët në vijën e parë të frontit

“Kur kanë filluar ditët e nxehta dhe ishim të veshura me rroba mbrojtëse kundër koronavirusit, djersët na pikonin dhe na hynin në gojë, dhe nuk guxonim as ta lëvizim maskën, për shkak se rreziku është i madh, dhe rrobat mbrojtëse janë të kontaminuara. Pastaj syzet mbrojtëse na mjegulloheshin dhe detyroheshim...
ShowBiz

Fuqia e vetullave: Si do dukeshin VIP-at me vetulla të tjera

E keni kuptuar se sa shumë ndikojnë vetullat në harmoninë e fytyrës suaj apo jo? Fuqia e tyre është aq e madhe sa pa frikë mund të themi se vetullat kanë vendosur edhe standarte bukurie. Aktualisht, shumica e vajzave përshembull, qofshin të njohura ose jo, po shkojnë drejt vetullave natyrale;...
Lajme

Haki Abazi: Xhavit Uka ka hall se Vjosa bëhet presidente

Lidhur me incidentin që ka ndodhur në Kuvendin e Kosovës, ka reaguar edhe Haki Abazi, i cili gjestin e deputetit Uka e ka interpretuar si frike ndaj mundësisë që Vjosa Osmani të bëhet presidente pas të hënës. Në këtë situatë të tensionuar dhe jo të lehtë, Abazi ka parë në...
1 4 5 6
Page 6 of 6